Rock&Volleyball w Stoczku Łukowskim

Rock&Volleyball w Stoczku Łukowskim

W miniony weekend w Stoczku Łukowskim odbył się coroczny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej “Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara…”. Oprócz rozgrywek sportowych na scenie w sali MOK odbyły się także koncerty zespołów “Plus”, “Podoba Mi Się” i “Upstream”. Patronat mediany nad wydarzeniem sprawował portal Lubsport.pl.

Impreza pod nazwą Rock&Volleyball i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wystartowały aż trzydzieści cztery zespoły z całej Polski, m.in. z Gdańska, Warszawy czy Lublina. Jeżeli chodzi o mężczyzn – szesnaście drużyn zostało podzielone na cztery grupy, a rywalizacja toczyła się w czterech różnych miejscowościach.

Grupa pierwsza rozgrywała swoje mecze w hali Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Pierwsze miejsce i awans wywalczył zespół AZS Żyrzyn, któremu przyszło rywalizować z Bankiem Spółdzielczym Łuków, STS-em Aves Stoczek Łukowski (ta drużyna również uzyskała promocję do kolejnego etapu) i Wilgą Miastków. Zmagania grupy drugiej toczyły się w sali Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach. Pierwsze miejsce i awans przypadło ekipie Jaqbs Lublin, drugą lokatę zajęła drużyna PTM Wyszków, trzecią Libero Dęblin, a ostatnią – Orlęta Łuków. Trzecia grupa rywalizowała w sali Zespołu Oświatowego w Starej Prawdzie. Awans z pierwszego miejsca wywalczył zespół Zuzanki Warszawa, który okazał się lepszy od Róży Wiatrów Ełk, Seta Górzno i Absolwenta Strzyżew. Natomiast czwarta grupa toczyła bój w hali Zespołu Oświatowego w Wodyniach. Najlepsza okazała się ekipa IFLO Biała Podlaska. Dodatkowo promocję uzyskał także zespół GOSiR Mrozy. Wspomniane drużyny wyprzedziły ADHD Wodynie oraz Fenixa Siennica.

Sześć najlepszych ekip walczyło w niedzielnym finale. Tam rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli siatkarze Zuzanki Warszawa, którzy wyprzedzili Jaqbs Lublin i IFLO Biała Podlaska.

W zmaganiach udział wzięły także kobiece zespoły. Z dziesięciu drużyn – do niedzielnego finału awansować mogły tylko dwie najlepsze ekipy. Pierwsza grupa walczyła o awans w sali Zespołu Oświatowego w Kisielsku. Tam pierwsze miejsce wywalczyły Gotowe na Wszystko Warszawa, które pokonały Zlepki Lublin, SMS Mińsk Mazowiecki, Libero Dęblin i STS Aves Stoczek Łukowski. Druga grupa toczyła bój w sali Zespołu Oświatowego w Seroczynie. Tam najlepsza była drużyna IFLO Biała Podlaska, która w końcowym rozrachunku wyprzedziła zespoły Victorii Parczew, Ełczanki Ełk, Gminy Wodynie oraz Jagienki Lublin. Finał również należał do bialczanek.

Ponadto do rywalizacji stanęli również oldboje i gimnazjalistki. Wśród weteranów najlepsi okazali się zawodnicy ze Stoczka Łukowskiego. W zmaganiach dziewcząt triumfował natomiast Sęp Żelechów.

KLASYFIKACJA KOBIET

1. IFLO Biała Podlaska
2. Gotowe na Wszystko Warszawa

KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN

1. Zuzanki Warszawa
2. Jaqbs Lublin
3. IFLO Biała Podlaska

GIMNAZJALISTKI

1. Sęp Żelechów
2. Gimnazjum w Starej Prawdzie
3. STS Aves Stoczek Łukowski
4. Wilga Miastków.