Roland Garros 2023: Hubert Hurkacz znów rozegrał pięć setów!

Roland Garros 2023: Hubert Hurkacz znów rozegrał pięć setów!
fot. Icon Sport

To wręcz niemożliwe. Trzeci mecz z rzędu na Roland Garros 2023 i trzeci raz Hubert Hurkacz rozegrał pięciosetowy dreszczowiec. Niestety, ale tym razem Polak musiał uznać wyższość Peruwiańczyka, Juana Pablo Varillasa, przegrywając 6:3, 3:6, 6:7(3), 6:4, 2:6.. Tym samym Hurkacz odpada w trzeciej rundzie French Open.

Pięciosetowy dreszczowiec Hurkacz – Varillas bez szczęśliwego finału

Można tylko żałować, że to koniec emocji, które dostarczał Hubert Hurkacz na tegorocznym Roland Garros. Hurkacz rozegrał trzy mecze i każdy z nich trwał aż pięć setów. Niestety ostatni z nich, rozegrany dzisiaj tj. w piątek, nie poszedł po myśli Polaka. Hurkacz był zdecydowanym faworytem pojedynku przeciwko Juanowi Pablowi Varillasowi. Niestety, ale po 3 godzinach i 45 minutach gry, mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla znacznie niżej notowanego, bowiem na 94. miejscu rankingu ATP Peruwiańczyka.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych meczach na Roland Garros 2023 Hubert Hurkacz ogrywał w pięciu setach najpierw Davida Goffina, a później Tallona Griekspoora. Co ciekawe, jego dzisiejszy pogromca, a więc Juan Pablo Varillas także dwa poprzednie mecze rozstrzygał w pięciu setach. Teraz przed Peruwiańczykiem niezwykle ciężkie zadanie, bowiem o ćwierćfinał zagra z będącym w niezwykłym gazie Novakiem Djokoviciem. Ah, szkoda, bowiem ostrzyliśmy sobie zęby na pojedynek Hurkacza z Serbem.

Teraz przed Hubertem Hurkaczem nieco dłuższa przerwa, a później rozpocznie się sezon na trawie, którego ukoronowaniem będzie trzeci w tym sezonie wielkoszlemowy turniej, a więc Wimbledon. Oby Hubi zaprezentował się na nim lepiej, niż podczas Roland Garros 2023.