Roland Garros 2023: Katarzyna Kawa przegrywa ważny mecz

Katarzyna Kawa
Icon Sport

Nie tak Katarzyna Kawa wyobrażała sobie Roland Garros 2023. Kwalifikacje Polka kończy już w pierwszej rundzie. Kawa przegrała z Chinką, Carol Zhao, choć zdaniem ekspertów, była faworytką tej rywalizacji.

Katarzyna Kawa odpada z kwalifikacji Roland Garros 2023

Wiemy już, że trzystopniowe kwalifikacje Roland Garros 2023 nie będą szczęśliwe dla Katarzyny Kawy. Polka walczyła, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Carol Zhao. Po ponad dwugodzinnym i trwającym trzy sety meczu, lepsza okazała się Chinka.

Kawa przegrała pierwszego seta 4:6, w drugim wygrała 7:5, ale decydująca partia to był już koncert jej rywalki, w której wygrała 6:1. Katarzyna Kawa nie ma co liczyć na zakwalifikowanie się do drabinki głównej Roland Garros 2023 jako szczęśliwa przegrana. Musi zatem skoncentrować się na kolejnych turniejach, a marzenia o paryskim Wielkim Szlemie odłożyć przynajmniej do przyszłego roku.

W kwalifikacjach Roland Garros 2023 gra wciąż Maja Chwalińska, która awansowała do drugiej rundy. Przypomnijmy, że w turnieju głównym udział mają zapewniony Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette oraz Magdalena Fręch.