Roland Garros 2023. Maja Chwalińska idzie niczym burza!

Roland Garros 2023. Maja Chwalińska idzie niczym burza!
Icon Sport

Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy kwalifikacji Roland Garros 2023. Polka odniosła bardzo pewne, a co najważniejsze przekonywujące zwycięstwo. Teraz jednak skala trudności rośnie.

Maja Chwalińska w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2023

To był wyjątkowo udany poranek dla Mai Chwalińskiej. Polka nie była faworytką meczu kwalifikacyjnego przeciwko Lucrezi Stefanini. Dość powiedzieć, że Włoszka klasyfikowana jest o ponad dwieście pozycji wyżej w rankingu od Polki. Dodatkowo jest bardziej doświadczoną tenisistką. Nie pomogło jej ani jedno ani drugie, bowiem Maja Chwalińska potrzebowała 1 godziny i 18 minut, żeby się z nią rozprawić. Polka wygrała 6:2, 6:1 i pewnie zameldowała się w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2023.

Kiedy gra Maja Chwalińska następny mecz? Polka w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2023 zagra już 24 maja. Jej rywalką będzie Maria Timofeeva. Rosjanka w pierwszej rundzie pokonała swoją rodaczkę, Marinę Mielnikową 6:2, 6:1. Było to równie szybkie zwycięstwo, co Chwalińskiej, a więc zapowiada nam się ciekawa konfrontacja o finał kwalifikacji Roland Garros 2023. Timofeeva ma 19 lat i jest klasyfikowana na 208. miejscu rankingu WTA. Maja Chwalinska zajmuje w tym zestawieniu 345. lokatę.

Mecz Chwalińskiej z Timofeevą możesz obejrzeć za darmo w Betclic po rejestracji konta.

OGLĄDAJ TUTAJ