Roland Garros 2023. Kolejna gwiazda rezygnuje z udziału

Roland Garros 2023
Icon Sport

Podczas kiedy polscy kibice zastanawiają się czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023, z paryskiego turnieju wycofał się kolejny tenisista. To Andy Murray. Znamy powody jego decyzji.

Andy Murray nie zagra w Roland Garros 2023

Lista nieobecnych na tegorocznym Roland Garros stale się poszerza. Już wcześniej kibice wiedzieli, że w turnieju w Paryżu nie zagra jego 14-krotny triumfator, Rafael Nadal czy tacy tenisiści, jak Matteo Berrettini, Pablo Carreno Busta, Marin Cilić oraz Nick Kyrgios. Teraz do grona wielkich nieobecnych dołączył Andry Murray.

Doświadczony gracz poinformował o wycofaniu się z Roland Garros 2023. Absencje tłumaczy chęcią lepszego przygotowania się do Wimbledonu, który jest dla niego priorytetem w tym sezonie. “W tym momencie kariery należy po prostu ustalać priorytety. Ufam swojemu ciału, ale mam świadomość, że zdecydowanie większe szanse będę miał w Wimbledonie” – przyznał Andy Murray po ostatniej porażce ze Stanem Wawrinką.

Na sam koniec warto dodać, że Andy Murray w 2016 roku zagrał w finale Rolanda Garrosa. Był to jego najlepszy wynik w karierze na wielkoszlemowych kortach w Paryżu.