Sebastian Szymański błysnął. Polak jednym z bohaterów derbów Stambułu!

Sebastian Szymański błysnął. Polak jednym z bohaterów derbów Stambułu!
Icon Sport

Powoli kończy się sezon klubowy w większości europejskich ligach. Tak dzieje się również w Turcji. W przedostatniej kolejce, która była jednocześnie derbami stolicy tego kraju, Sebastian Szymański znów błysnął. Reprezentant Polski zanotował kluczowe zagranie przy bramce Caglara Söyüncü, co okazało się decydującym momentem tego spotkania.

Sebastian Szymański ma za sobą znakomity sezon w barwach tureckiego Fenerbahce. Polski pomocnik ma na swoim koncie 54 spotkania, w których popisał się zdobyciem 12 goli i zanotowaniem 19 asyst. Choć Polak formalnie nie dał rady poprawić tego bilansu w derbach Stambułu, to i tak został jednym z bohaterów tego spotkania.

Kluczowe zagranie Sebastiana Szymańskiego. Zobacz wideo!

Ten mecz rozpoczął się nie najlepiej dla zespołu polskiego pomocnika. Goście musieli od 23. minuty grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę zobaczył Dijiku. Warto przypomnieć, że ze względu na ligową tabelę, atakować musieli raczej piłkarze Fenerbahce, ponieważ to oni mieli 6 punktów straty na dwie kolejki przed końcem.

Cel w postaci zdobycia upragnionego gola udało się zrealizować w 71. minucie tego meczu. Wtedy to Sebastian Szymański błysnął, gdy przyszło wykonać rzut rożny. Reprezentant Biało-Czerwonych posłał kąśliwe dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, a po sporym zamieszaniu do siatki trafił Caglar Söyüncü. Jak się okazało, więcej bramek już nie padło i to zespół polskiego pomocnika wygrał derby Stambułu.

Choć zwycięstwo w derbowym spotkaniu na pewno cieszy, to i tak może ono nic nie dać w walce o mistrzostwo Turcji. Po tej kolejce Fenerbahce traci do prowadzącego w zestawieniu Galatasarayu 3 punkty. Następna i jednocześnie decydująca kolejka zostanie rozegrana w przyszły weekend.

Czy wtedy Sebastian Szymański rozegra wtedy swój ostatni mecz w koszulce Fenerbahce? Przypomnijmy, że polskim pomocnikiem interesuje się wiele klubów. Wydaje się więc, że okienko transferowe z jego udziałem będzie bardzo ciekawe.