Sebastian Szymański trafi do Premier League? Na stole gigantyczna kwota

Sebastian Szymański trafi do Premier League? Na stole gigantyczna kwota
Icon Sport

Sebastian Szymański zbiera świetne recenzje w Turcji. 24-letni reprezentant Polski zdobył 6 goli i zanotował 3 asysty w 12 meczach tamtejszej Super Ligi. Nie dziwi więc, że coraz częściej interesują się nim dużo większe kluby. Właśnie zrobiło się głośno o zainteresowaniu ze strony drużyny występującej na co dzień w Premier League.

Sebastian Szymański może za 30 milionów euro trafić do Premier League

Choć jeszcze jakiś czas temu wydawało się to mało realne, to według najnowszych doniesień Sebastian Szymański znalazł się na celowniku jednego z klubów Premier League. 28-krotny reprezentant Polski może trafić do… Manchesteru United. Byłby więc pierwszym Polakiem w ekipie “Czerwonych Diabłów” od czasów Tomasza Kuszczaka.

Sebastian Szymański jest w wybornej formie od początku sezonu, a według dziennikarzy https://asksam.com.tr/ wysłannicy Manchesteru United mieli już poczynić pierwsze kroki, aby pozyskać gracza Fenerbahce. Na stole miała pojawić się oferta rzędu 30 milionów euro.

To zresztą nie pierwsze spekulacje o tym, że Sebastian Szymański może trafić do Premier League. Wcześniej mówiło się o zainteresowaniu Polakiem ze strony Chelsea oraz Liverpoolu. Jeżeli za Szymańskiego zapłacono by 30 milionów euro, wówczas stałby się czwartym najdroższym “polskim” transferem w historii. Rekord należy do Roberta Lewandowskiego, który przechodząc do FC Barcelony kosztował 50 milionów euro. 35 milionów euro zapłacono za Krzysztofa Piątka (AC Milan – Genoa), a 32 miliony euro kosztował Arkadiusz Milik (Ajax – SSC Napoli).

Fenerbahce może jednak dyktować wysoką kwotę za Sebastiana Szymańskiego. Nie dość, że Polak znajduje się w wybornej formie, to dodatkowo jego kontrakt obowiązuje aż do 2027 roku. To oraz brak klauzuli odstępnego sprawia, że potencjalni nabywcy muszą wyłożyć na stół konkretne pieniądze. Na transfer Polaka z pewnością stać kluby Premier League i nie dziwi, że to głównie one wyrażają zainteresowanie Sebastianem Szymańskim.