Kto sędziuje mecz Polska – Czechy? Sędzia już znany

Kto sędziuje mecz Polska – Czechy? Sędzia już znany
Icon Sport

Wiadomo już kto sędziuje mecz Polska – Czechy. Sędzią tego spotkania będzie jeden z najlepszych arbitrów na świecie, a więc Włoch Daniele Orsato. Co ciekawe, sędziował on w przeszłości dwa mecze reprezentacji Polski i śmiało można go określić naszym szczęśliwym arbitrem.

Daniele Orsato sędzią meczu Polska – Czechy

Polska stanie przed arcytrudnym zadaniem na Stadionie Narodowym. Tylko zwycięstwo z Czechami przedłuży nasze szanse na bezpośredni awans na Euro 2024. Jednak wygrana może nie dać tego awansu, gdyż nie wszystko zależy już od nas. Sędzią meczu Polska – Czechy będzie Daniele Orsato.

Daniele Orsato to doświadczony 46-letni międzynarodowy sędzia, którego kibice mogą kojarzyć z półfinału poprzednich Mistrzostw Świata, kiedy to Włoch prowadził mecz Argentyny z Chorwacją. Orsato słynie z jakościowego prowadzenia meczów. Sędziował także na Mistrzostwach Europy w 2020 roku oraz ma na koncie około 50 spotkań w ramach Ligi Mistrzów, w tym finał Bayern Monachium – PSG z sezonu 2019/20. Na co dzień pracuje w rodzimej Serie A.

Daniel Orsato w przeszłości sędziował już Polakom dwa mecze i śmiało można przyznać, że jest szczęśliwym dla nas arbitrem. Włoch był głównym rozjemcą podczas barażu ze Szwecją, w którym Polacy wygrali 2:0 i awansowali na mundial w Katarze. Orsato sędziował także mecz Polaków z Hiszpanią podczas Euro 2020, który zakończył się remisem 1:1.