Sebastian Szymański trafi do SSC Napoli? Ma zastąpić Piotra Zielińskiego!

Sebastian Szymański trafi do SSC Napoli? Ma zastąpić Piotra Zielińskiego!
Icon Sport

Już wiadomo, że Piotr Zieliński po sezonie zmieni klub. Obecnie najprawdopodobniejsze jest to, że przeniesie się do Interu Mediolan. Istnieje szansa na to, że zastąpi go inny reprezentant Polski. Według tureckich mediów być może Sebastian Szymański trafi do SSC Napoli. To właśnie mistrz Włoch ma być głównym faworytem w wyścigu o pozyskanie Polaka, przynajmniej według tureckich mediów.

Sebastian Szymański notuje w tym sezonie świetne liczby. Ma na swoim koncie 48 rozegranych meczów, w których udało mu się zdobyć 12 goli i dołożyć do tego 16 asyst. Ostatnią z nich zanotował w spotkaniu przeciwko Olympiakosowi w Lidze Konferencji Europy. Nie powinno dziwić to, że Polakiem w kontekście letniego transferu interesują się naprawdę uznane marki.

Sebastian Szymański w SSC Napoli? Oto faworyt po podpis Polaka

Turecki portal tv100.com poinformował, że możliwym kierunkiem przeprowadzki dla Sebastiana Szymańskiego ma być liga włoska, a konkretnie SSC Napoli. Pomocnik Fenerbahce miałby wypełnić lukę po innym reprezentancie Polski, czyli Piotrze Zielińskim. Jego kontrakt z zespołem mistrza Włoch wygasa z końcem czerwca tego roku.

Fenerbahce wcale nie ma wielkiej ochoty do tego, aby rozstawać się z Sebastianem Szymańskim. Co więcej, kontrakt Polaka z tureckim zespołem kończy się dopiero w czerwcu 2027 roku. Według tv100.com oferta w wysokości 30 mln euro powinna przekonać klub polskiego pomocnika do zmiany zdania.

Nie wiemy na ten moment, czy Sebastian Szymański trafi do SSC Napoli. Trudno oczekiwać jakichś konkretów w końcówce tego sezonu, gdy Fenerbahce pozostaje w grze o najważniejsze trofea. W lidze zajmuje drugie miejsce i wciąż ma szansę na zdobycie mistrzostwa Turcji, natomiast w Lidze Konferencji Europy zespół Polaka musi odrabiać straty. W pierwszym meczu Olympiakos uzyskał lepszy wynik, wygrywając na własnym stadionie 3:2. Rewanż odbędzie się już w przyszłym tygodniu.