SGP Toruń 2022: dzika karta i rezerwowi na Speedway Grand Prix Polski na żużlu

Pora zakończyć cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata 2022 na żużlu. Ostatnia runda odbędzie się w Polsce. Kto pojedzie w Speedway Grand Prix Polski w Toruniu z dziką kartą?

SGP Toruń 2022

Kto z dziką kartą na Speedway Grand Prix Polski w Toruniu?

Dziką kartę na SGP Toruń 2022 otrzymał Kacper Woryna, który w tym sezonie solidnie punktował w barwach zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Dla tego zawodnika będzie to dopiero drugi występ w elitarnym cyklu.

Po raz pierwszy w GP pojechał w 2016 roku. Wtedy pełnił funkcję rezerwowego przy okazji zawodów w Toruniu. Na tor wyjechał trzykrotnie, zastępując Jasona Doyle'a. Zdobył tylko jeden punkt. Teraz będzie mieć szansę na co najmniej pięć startów. Pojawi się zatem możliwość wywalczenia dużo lepszego rezultatu.

Kim będą rezerwowi podczas SGP Toruń 2022?

Poznaliśmy nie tylko dziką kartę na GP w Toruniu, ale również zawodników rezerwowych. Przy okazji zawodów w Grodzie Kopernika tę rolę pełnić będą młodzi zawodnicy miejscowego Apatora.

Chodzi o Krzysztofa Lewandowskiego i Mateusza Affelta. Czas pokaże, czy w ogóle staną przed szansą na to, by wyjechać na tor i spróbować powalczyć ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Kiedy GP Toruń 2022?

SGP Toruń 2022 to ostatnia runda cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata 2022. Zmagania zaplanowano na 1 października. Początek rywalizacji o 19:00.

Transmisja pojawi się na platformie Player, ale i na kanale TTV.