Skoki narciarskie Lahti: Lovro Kos królem Salpausselki!

Skoki narciarskie Lahti: Lovro Kos królem Salpausselki!
fot. Icon Sport

Mając na względzie przebieg kilku poprzednich konkursów na Salpausselce wiązałem z piątkowymi zmaganiami bardzo duże nadzieje. Na całe szczęście tym razem się nie zawiodłem. Sprawdź PŚ w Lahti wyniki, które jak się okazało, były pełne niespodzianek.

Wyniki PŚ w Lahti (01.03.2024)

Swoją wysoką dyspozycję z sesji treningowych potwierdził Lovro Kos. Słoweniec oddał dwie zdecydowanie najrówniejsze próby, dzięki czemu po raz drugi w bieżącym sezonie udało mu się zameldować na najwyższym stopniu podium. Pozycja numer dwa należała finalnie do Andreasa Wellingera. Trzeci stopień podium padł łupem Ryoyu Kobayashiego.

Radość związana z kompletem Polaków w pierwszej serii konkursowej nie trwała niestety zbyt długo. Jedynym, który potrafił utrzymać swoją dyspozycję okazał się Aleksander Zniszczoł. 29-latek zakończył zawody na 8. miejscu. Pozostali Biało-czerwoni uplasowali się kolejno na: 33. (Maciej Kot), 36. (Kamil Stoch), 37. (Piotr Żyła) oraz 41. pozycji (Paweł Wąsek).

Klasyfikacja generalna

Z uwagi na wyraźną przewagę brak Stefana Krafta w drugiej serii dzisiejszych zawodów nie będzie dla Austriaka zbyt bolesny w skutkach, jednak mimo to w klasyfikacji generalnej PŚ da się zaobserwować pewne zmiany. Szczegóły pod niniejszym linkiem.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Zmagania na Salpausselce będą trwały cały weekend. Oprócz dzisiejszego konkursu indywidualnego zaplanowano jeszcze rywalizację drużynową (sobota) oraz drugi konkurs indywidualny. Wedle oficjalnego terminarza powinien on rozpocząć się punktualnie o godz. 16:00 w niedzielę 3 marca 2024 roku.