Skoki narciarskie Lahti: Aleksander Zniszczoł trzeci podczas niedzielnego konkursu indywidualnego!

Skoki narciarskie Lahti: Aleksander Zniszczoł trzeci podczas niedzielnego konkursu indywidualnego!
fot. Icon Sport

Z uwagi na odwołane zawody w Szczyrku kilka tygodni temu, na Salpausselce w Lahti odbyło się aż trzy konkursy – dwa indywidualne oraz jeden drużynowy. Sprawdź, jak przedstawiają się PŚ w Lahti wyniki dzisiejszych zmagań na kultowym fińskim obiekcie.

Wyniki PŚ w Lahti (03.03.2024)

Pogoda po raz kolejny w tym sezonie zdecydowanie nie rozpieszczała zarówno organizatorów, jak i samych zawodników. Konkurs trwał ponad 2 godziny. Każdy, kto wytrzymał przed ekranem smartfona, bądź TV do końca, nie powinien jednak absolutnie żałować. Historyczny wynik osiągnął bowiem Aleksander Zniszczoł. 29-latek po pierwszej serii był drugi, w drugiej znakomitą próbę oddał Peter Prevc, w wyniku czego Polak spadł o jedną lokatę niżej. Mimo to miejsce na najniższym stopniu podium jest najlepszym dokonaniem w całej karierze cieszynianina. Pierwsza pozycja należała dziś do Jana Hoerla.

Olek był niestety jedynym Biało-czerwonym w finałowej trzydziestce. Ex aequo 37. lokatę zajęli bowiem Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Na 42. lokacie zawody zakończył Paweł Wąsek, a 45. był ostatecznie Maciej Kot.

Klasyfikacja generalna PŚ

W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ miały dziś miejsce spore przetasowania. Jeśli jesteś ciekawy szczegółów, to rzuć okiem do niniejszego linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Najlepsi skoczkowie świata pozostają w Skandynawii. Już 9 marca w norweskim Oslo rusza bowiem Raw Air. Pierwszy konkurs na Holmenkollbakken zaplanowano na godz. 14:40.