Skoki narciarskie Lake Placid: Kraft zdołał zmazać plamę!

Skoki narciarskie Lake Placid: Kraft zdołał zmazać plamę!
fot. Icon Sport

Oficjalnie zakończyliśmy zmagania PŚ w Lake Placid. Wyniki niedzielnego konkursu dla znawców tematu nie są chyba większym zaskoczeniem. O czym dokładnie mowa? Spójrz do poniższego tekstu, aby dowiedzieć się nieco więcej.

Wyniki PŚ w Lake Placid (11.02.2024)

Dobrego sportowca rozpoznaje się po tym, iż ten długo nie rozpacza po porażce i z każdej takiej sytuacji wyciąga solidną lekcję na przyszłość. Jako taki zawodnik po raz kolejny dał się poznać Stefan Kraft. Po wczorajszej fatalnej drugiej próbie i spadku do trzeciej dziesiątki serii finałowej dziś Austriak nie miał sobie równych. Lider PŚ przewodził stawce po pierwszej serii o niewiele ponad trzy punkty i na tej lokacie udało mu się utrzymać aż do samego końca zawodów. Co ciekawe na podium nie było tym razem trzeciego miejsca. Dokładnie tyle samo oczek zgromadzili bowiem Lovro Kos oraz Philipp Raimund.

W najlepszej trzydziestce zobaczyliśmy czterech reprezentantów Polski. Jako 29. konkurs ukończył Dawid Kubacki. 24. był Kamil Stoch. 9. lokatę ex aequo z Kristofferem Eriksenem Sundalem zajął Aleksander Zniszczoł. Najlepszy wynik polskiego skoczka w tym sezonie należy jednak od dziś do Piotra Żyły. Popularny Wiewiór w dzisiejszej rywalizacji był finalnie czwarty.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Jak po zakończeniu rywalizacji na MacKenzie Intervale przedstawia się klasyfikacja generalna PŚ? Szczegóły znajdziesz pod niniejszym linkiem.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Po zmaganiach w USA najlepsi skoczkowie świata przenoszą się na kontynent azjatycki, a konkretniej do Japonii. 17 oraz 18 lutego w Sapporo odbędą się dwa konkursy indywidualne.