Skoki narciarskie Lake Placid. Znamy kadrę Polaków!

Skoki narciarskie Lake Placid. Znamy kadrę Polaków!

Przed nami weekend ze skokami narciarskimi w Lake Placid. Od pewnego czasu wiadomo już, że do Stanów Zjednoczonych nie uda się Kamil Stoch, który będzie trenował w Zakopanem, pod okiem Zbigniewa Klimowskiego. Jak zatem wygląda kadra Polaków na PŚ w Lake Placid? Thomas Thurnbichler poinformował o swoich wybrańcach.

Kadra Polski na PŚ w Lake Placid

Thomas Thurnbichler zadecydował, że w Lake Placid wystąpi szóstka Polaków. Będzie to trzech zawodników kadry A, a więc Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Paweł Wąsek oraz trzech skoczków z kadry B, a mianowicie Jan Habdas, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. Cała szóstka miała okazję już punktować w tym sezonie Pucharu Świata.

Najwyżej sklasyfikowany jest naturalnie Dawid Kubacki, który jest wiceliderem Pucharu Świata, jednak w ostatnim czasie jego strata do Halvora Egnera Graneruda systematycznie rośnie. Liczymy na odwrócenie tego trendu podczas PŚ w Lake Placid. Piotr Żyła zajmuje w klasyfikacji generalnej 11., Paweł Wąsek 29., Aleksander Zniszczoł 35., Jan Habdas 50., a Tomasz Pilch 53. miejsce.

Kiedy skoki narciarskie Lake Placid? Terminarz publikujemy poniżej.

Piątek, 10.02.2023
21:00 – Oficjalny trening
23:00 – Kwalifikacje

Sobota, 11.02.2023
15:00 – Seria próbna
16:00 – Konkurs indywidualny
22:00 – Seria próbna
23:00 – Konkurs duetów

Niedziela, 12.02.2023
14:45 – Kwalifikacje
16:15 – Konkurs indywidualny

Kwalifikacje zaplanowano na piątek. Pierwszy konkurs indywidualny w sobotę, a w niedzielę zarówno kwalifikacje, jak i drugi konkurs. W sobotę będziemy też świadkami zmagań duetów.