Skoki narciarskie Lillehammer: Granerud wygrywa kwalifikacje

Skoki narciarskie Lillehammer: Granerud wygrywa kwalifikacje
11.03.2023, Oslo, Norway (NOR): Halvor Egner Granerud (NOR) - FIS world cup ski jumping men, individual HS134, Oslo (NOR). © Modica/NordicFocus. Every downloaded picture is fee-liable. Photo by Icon Sport

Halvor Egner Granerud wygrał prolog przed wtorkowym konkursem Raw Air w Lillehammer. Lider Pucharu Świata wyprzedził swojego rodaka, Johanna Andre Forfanga oraz Ryoyu Kobayashiego. Najwyżej z Polaków Kamil Stoch, który zakończył kwalifikację na 6. miejscu.

Granerud wygrywa kwalifikacje w Lillehammer i jest nowym liderem Raw Air

Halvor Egner Granerud po raz kolejny w tym sezonie okazał się bezkonkurencyjny. Norweg wygral prolog przed wtorkowym konkursem w Lillehammer i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023, wyprzedzając o niespełna 3 pkt dotychczasowego lidera, Stefana Krafta.

Norwegowie zdominowali dzisiejsze kwalifikacje w Lillehammer. Czterech z nich uplasowało się w czołowej piątce. Najwyżej z Polaków, na szóstym miejscu sklasyfikowany został Kamil Stoch. Dawid Kubacki, który trafił na jedne z gorszych warunków, zajął dwunaste miejsce. 26. był Paweł Wąsek, 31. Aleksander Zniszczoł, 38. Piotr Żyła, a 40. Jakub Wolny. Komplet Polaków zobaczymy zatem w jutrzejszym konkursie. Choć trzeba przyznać, że poza Kamilem Stochem, występy biało-czerwonych nie napawają optymizmem. Oby udało znaleźć się zagubioną formę.

Najbardziej zawiedziony kwalifikacjami może być Andreas Wellinger. Niemiec zajmował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023, ale oddał tak zły skok, że nie zakwalifikował się do jutrzejszego konkursu. Wellinger wypada więc z gry o klasyfikację generalną norweskiego turnieju.

O której skoki jutro? Seria próbna w Lillehammer rozpocznie się o 15:10, a na godzinę 16:10 zaplanowano pierwszą serię konkursową. Przypomnijmy, że Lillehammer jest drugim po Oslo, a przedostantim przez Vikersund, przystankiem norweskiego turnieju Raw Air.