Świątek – Andreescu wynik i skrót meczu Indian Wells 2023

Świątek – Andreescu wynik i skrót meczu Indian Wells 2023
Icon Sport

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału Indian Wells 2023. Świątek pokonała w dwóch setach Biancę Andreescu. Poniżej skrót meczu wideo.

Indian Wells 2023: Iga Świątek z awansem do 1/8 finału!

  • Świątek – Andreescu 2:0 (6:3, 7:6(1))

Iga Świątek potrzebowała dwóch setów, żeby pokonać Biancę Andreescu. Mecz nie był jednak łatwy i trwał nieco ponad 2 godziny. W pierwszym secie Świątek wygrała do 3, ale w drugim konieczny był tie-break. Poniżej Świątek – Andreescu skrót meczu wideo.

Kanadyjka Bianca Andreescu postawiła twarde warunki Idze Świątek. Mecz zaczął się nie po myśli Polki, która straciła już pierwsze podanie, ale szybko odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Później było już lepiej, a Iga zakończyła pierwszego seta 6:3. W drugim Andreescu wspięła się na wyższy poziom gry. Iga straciła trzy swoje podania, ale ostatecznie w tie-breaku zachowała zimną krew, wygrywając do 1. Ewidentnie było widać, że Polka miała gorsze momenty.

Teraz Iga Świątek zagra w 1/8 finału z Emmą Raducanu. Będzie to szansa na rewanż za przegraną Magdy Linette. Kiedy gra Świątek najbliższy mecz? W nocy 15 marca 2023 roku, około 4:00 czasu polskiego. Przypomnijmy, że Polka broni na Indian Wells tytułu wywalczonego przed rokiem. Jest główną faworytką do wygrania tegorocznej imprezy w Kalifornii. Jazda Iga!