Skoki narciarskie Oslo: Stefan Kraft zwycięzcą pierwszych zawodów na Holmenkollbakken

Skoki narciarskie Oslo: Stefan Kraft zwycięzcą pierwszych zawodów na Holmenkollbakken
fot. Icon Sport

Przed momentem poznaliśmy PŚ w Oslo wyniki pierwszego z dwóch konkursów indywidualnych. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych emocji na Holmenkollbakken było całkiem sporo. W roli głównej po raz kolejny w tym sezonie wystąpił Stefan Kraft.

Wyniki PŚ w Oslo (09.03.2024)

Występu podczas prologu jasno wskazywały na to, że podium dzisiejszej rywalizacji może zostać zdominowane przez Norwegów oraz Austriaków. I tak co do zasady się stało. Drugą lokatę uzyskał jednak skoczek, po którym podobnego wyczynu spodziewali się tylko nieliczni. Mowa oczywiście o Kristofferze Eriksenie Sundalu. Tuż przed reprezentantem Norwegii uplasował się lider PŚ Stefan Kraft. Najniższy stopień podium należał tym razem do Jana Hoerla.

Do finałowej serii awansu uzyskała trójka Biało-czerwonych. Najwyższe 12. miejsce należało finalnie do Piotra Żyły. Na 16. pozycji sobotni konkurs ukończył Kamil Stoch. Ostatnia 30. lokata padła natomiast łupem Macieja Kota. Poza czołową trzydziestką znaleźli się Aleksander Zniszczoł (41.) oraz Dawid Kubacki (42.).

Klasyfikacja generalna PŚ

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich doszło tylko do kosmetycznych przetasowań. Jeśli jesteś ciekawy szczegółów, to rzuć okiem do niniejszego linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Na Holmenkollbakken zgodnie z planem ma odbyć się aż dwa konkursy. Ten drugi zaplanowano na niedzielne popołudnie 10 marca 2024 roku, a konkretnie na godz. 14:20.