Skoki narciarskie Oslo wyniki kwalifikacji: Daniel Huber liderem Raw Air

Skoki narciarskie Oslo wyniki kwalifikacji: Daniel Huber liderem Raw Air
fot. Icon Sport

Kilka chwil temu poznaliśmy PŚ w Oslo wyniki kwalifikacji. Po ich przebiegu nasuwa się jeden prosty wniosek. Rywalizacja w tegorocznym Raw Air może być naprawdę ciekawa.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Oslo (08.03.2024)

Forma Austriaków oraz reprezentantów Norwegii nie słabnie. To przedstawiciele tych dwóch nacji zajęli bowiem wszystkie trzy miejsca na podium dzisiejszego prologu przed jutrzejszym konkursem na Holmenkollbakken. Zwycięzcą okazał się Daniel Huber. Druga lokata należała tym razem do Johanna Andre Forganga. Najniższy stopień podium padł natomiast łupem Mariusa Lindvika.

Po raz kolejny w tym sezonie do pierwszej serii kwalifikację uzyskali wszyscy skoczkowie występujący z orzełkiem na piersi. Najlepszy był oczywiście Aleksander Zniszczoł. Cieszynianin zakończył prolog na 20. pozycji. 27. był Dawid Kubacki. 29. miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch. Niemal tuż za naszym multimedalistą olimpijskim uplasował się Piotr Żyła. Popularny Wiewiór był 31. . Jako 42. eliminacje do sobotnich zawodów ukończył natomiast Maciej Kot.

Kiedy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Konkurs indywidualny w Oslo zaplanowano na dzień 9 marca 2024 roku. Wedle oficjalnego harmonogramu pierwsza seria konkursowa powinna wystartować około godz. 14:40.