Skoki narciarskie Vikersund wyniki kwalifikacji: Peter Prevc najlepszy w prologu!

Skoki narciarskie Vikersund wyniki kwalifikacji: Peter Prevc najlepszy w prologu!
fot. Icon Sport

W ramach cyklu Raw Air przenieśliśmy się na skocznię mamucią. Oto jeszcze świeżutkie PŚ w Vikersund wyniki kwalifikacji. Po raz kolejny najwięcej radości przyniósł nam występ Olka Zniszczoła.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Vikersund (15.03.2024)

Słoweńcy to doskonali lotnicy. Dzisiejszy wynik Petera Prevca jest tego doskonałym przykładem. 31-latek dzięki próbie na 235,5 metra zdołał zwyciężyć prolog przed jutrzejszym konkursem, wyprzedzając drugiego Stefana Krafta o 3,5 punktu. Na najniższym stopniu podium zameldował się Daniej Huber, choć co ciekawe to oddał najdłuższy skok w kwalifikacjach (238m). Reprezentant Austrii miał jednak nieco niższe punkty za styl oraz mniejszą rekompensatę za wiatr.

Najlepiej pośród Biało-czerwonych zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Cieszynianin zakończył prolog na 5. pozycji. Pozostali Polacy finiszowali o wiele, wiele dalej. Kamil Stoch był ostatecznie 33., Piotr Żyła 36., a Dawid Kubacki 37. Jako że do sobotnich zawodów kwalifikowała się wyłącznie czołowa 40-tka, to awansu nie uzyskał 42. Maciej Kot.

Kiedy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Na mamuciej skoczni Vikersundbakken zaplanowano ogólnie dwa konkursy indywidualne. Ten najbliższy powinien wystartować około godz. 16:00 w dniu 16 marca 2024 roku.