Śląsk Wrocław zapowiada ostatni transfer. Kto wzmocni lidera Ekstraklasy?

Śląsk Wrocław zapowiada ostatni transfer. Kto wzmocni lidera Ekstraklasy?
Icon Sport

Okienko transferowe powoli się kończy, ale polskie kluby chcą wykorzystać je do maksimum. W tym gronie znajduje się również lider Ekstraklasy, który dokonał już zimą kilku wzmocnień. Śląsk Wrocław zapowiada ostatni transfer, dzięki któremu drużyna Jacka Magiery ma mieć większe szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski.

Lider Ekstraklasy przeprowadził już kilka znaczących wzmocnień. Do Śląska Wrocław trafili tacy zawodnicy jak Patryk Klimala, Mikołaj Tudruj, Simeon Petrow, Lewuis Pena i Alen Mustafić. Okazuje się, że na tym ta lista się nie zamknie, ponieważ dyrektor sportowy tego klubu przyznał, że trwają pracę nad sfinalizowaniem jeszcze jednej operacji.

Śląsk Wrocław zapowiada ostatni transfer. Wiemy, kto raczej wzmocni tę drużynę

Na temat ostatniego transferu w trakcie zimowego okienka wypowiedział się dyrektor sportowy David Balda. Opublikował post na portalu X (dawniej Twitter), gdzie wyjawił te plany. “Jutro kolejny transfer do klubu, z największym prawdopodobieństwem już ostatni (ale zawsze zostawiam jedno miejsce na specjalną okazję lub gdyby pojawiła się kontuzja w naszej drużynie” – napisał działacz.

David Balda podsumował też w pewien sposób dotychczasowe działania tego klubu na rynku transferowym. “Jestem zadowolony (3 transfery o wysokiej jakości do rotacji, 3 młodzi reprezentanci na przyszłość)… Więcej na temat polityki transferowej wypowiem się na początku lutego” – dodał.

Śląsk Wrocław zapowiada ostatni transfer i media już od dłuższego czasu spekulowały, o jaki ruch może chodzić. Wiele wskazuje na to, że do lidera Ekstraklasy trafi niebawem Tommaso Guercio, czyli polsko-włoski stoper, który występował w młodzieżowych drużynach Interu Mediolan.

Na pewno Śląsk Wrocław liczy na to, że te wzmocnienia pomogą w walce o mistrzostwo Polski. Jak na razie podopieczni Jacka Magiery zajmują w lidze pierwszą pozycję z przewagą trzech punktów nad drugą Jagiellonią Białystok i ośmiu oczek nad trzecim Lechem Poznań.

Zobacz również: Legia Warszawa finalizuje transfer. Ma zastąpić Bartosza Slisza