SSC Napoli może zapłacić 20 mln euro za pomocnika. Ma być alternatywą dla Gabriego Veigi

SSC Napoli może zapłacić 20 mln euro za pomocnika. Ma być alternatywą dla Gabriego Veigi
Icon Sport

Kilka dni temu piłkarski świat zszokowała wiadomość o tym, że Gabri Veiga zdecydował się na transfer do Arabii Saudyjskiej. Wcześniej mówiło się o tym, że hiszpański pomocnik przejdzie do zespołu mistrza Włoch, ponieważ oba kluby osiągnęły już wstępne porozumienie. Tak się nie stało i teraz włoska drużyna szuka alternatyw. Ekrem Konur poinformował portal Calciodangolo.com, że SSC Napoli może zapłacić 20 mln euro za pomocnika.

Drużyna z Neapolu chce koniecznie wzmocnić swój środek pola jeszcze podczas tego okienka transferowego. Skoro nie udało się pozyskać Gabriego Veigi z Celty Vigo, to SSC Napoli zmienia kierunek i spogląda w stronę Francji, konkretnie Olympique Marsylia, gdzie występuje Matteo Guendouzi. Co ważne, Francuski pomocnik znajduje się również na celowniku Lazio.

SSC Napoli może zapłacić 20 mln euro za pomocnika. Na celowniku Matteo Guendouzi

Ekrem Konur poinformował, że SSC Napoli może zapłacić 20 mln euro za pomocnika. Jest to kwota, którą oczekuje Olympique Marsylia za Matteo Guendouziego. Francuz mógłby związać się z nowym pracodawcą pięcioletnim kontraktem. Jeśli ostatecznie nie uda się dojść do porozumienia w sprawie tego transferu, mistrz Włoch ruszy po Lazara Samaradzicia z Udinese, który był bardzo bliski tego lata przenosin do Interu Mediolan.

Matteo Guendouzi to środkowy pomocnik, który ma 24 lata. Raczej klasyfikowany jest jako ten grający defensywnie. Rozegrał w barwach Olympique Marsylia 102 spotkania, podczas których udało mu się zdobyć 10 goli i dołożyć do tego 19 asyst. Ma marokańskie i francuskie korzenie, ale ostatecznie zdecydował się na występy w koszulce “Trójkolorowych”, jednak ze względu na ogromną konkurencję od czasu debiutu w 2021 roku rozegrał w kadrze tylko siedem meczów i strzelił jednego gola.

Do tej pory mistrz Włoch pozyskał podczas tego okienka transferowego Giacomo Raspadoriego, Giovanniego Simeone, Jensa Cajuste, Natana, Walida Cheddirę i Elię Caprilę. Jeśli chodzi o transfery wychodzące, to prawdopodobnie najistotniejsze było odejście Kim Min-jae do Bayernu Monachium, za którego “Azzurri” otrzymali 50 mln euro.