NIEOFICJALNIE. Szymon Marciniak poznał decyzję w sprawie finału Ligi Mistrzów

NIEOFICJALNIE. Szymon Marciniak poznał decyzję w sprawie finału Ligi Mistrzów

Nieoficjalnie wiemy, że Szymon Marciniak otrzymał decyzję w sprawie finału Ligi Mistrzów. Czy Szymon Marciniak poprowadzi finał Champions League? Zdaniem dziennikarza Tomasza Smokowskiego, UEFA podjęła decyzję o odebraniu finału Marciniakowi. Polski arbiter ma jednak mieć jeszcze szanse na odwołanie, a kroki w tym kierunku podjął także Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu. Za Marciniakiem wstawiło się także całe polskie środowisko dziennikarzy sportowych.

Szymon Marciniak nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów?

O decyzji UEFY poinformował Tomasz Smokowski, współtwórca Kanału Sportowego. Jego zdaniem, jak i wielu innych dziennikarzy sportowych, decyzja europejskiej federacji jest niezrozumiała. Wszyscy liczą na skuteczne odwołanie, które skutkowałoby tym, że Szymon Marciniak będzie jednak sędzią finału Ligi Mistrzów.

Warto przypomnieć, jak zaczęła się ta cała sytuacja. Szymon Marciniak wziął udział w evencie biznesowym, współorganizowanym przez znanego ze skrajnych poglądów lidera Konfederacji, Sławomira Mentzena. Po tym fakcie, stowarzyszenie “Nigdy więcej” wysłało protest do UEFY, zarzucając Marciniakowi promowanie poglądów antysemickich i rasistowskich. Do sprawy odniósł się sam Szymon Marciniak. “Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu, antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję w meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem” – napisał w swoim oświadczeniu.

Swój komunikat w sprawie sędziego Marciniaka wydał także Polski Związek Piłki Nożnej.

Interwencję podjęło także Ministerstwo Sportu i Turystyki.