Thibaut Courtois doznał poważnej kontuzji. Kto zastąpi Belga?

Thibaut Courtois doznał poważnej kontuzji. Kto zastąpi Belga?
Icon Sport

W zespole wicemistrza Hiszpanii doszło dzisiaj do sporego wstrząsu. Na treningu Thibaut Courtois doznał poważnej kontuzji. Belgijski bramkarz został zniesiony z boiska na noszach i jak wykazały badania, u golkipera doszło do zerwania więzadła krzyżowego. To powoduje, że zawodnik w najbliższych dniach będzie musiał przejść operację.

Niestety po tego typu urazach bardzo długo wraca się do pełni sprawności. W Hiszpanii przewiduje się, że minimalny okres absencji wynosi kilka miesięcy, a pesymistyczny wariant zakłada, że w nadchodzącym sezonie w ogóle nie zobaczymy belgijskiego bramkarza na boisku. W przypadku golkiperów takie kontuzje goją się z reguły dłużej, ponieważ ich kolana są poddawane sporym obciążeniom podczas parad w bramce. Real Madryt musi reagować i wzmocnić tę pozycję jeszcze w tym okienku transferowym.

Thibaut Courtois doznał poważnej kontuzji. Kto zastąpi bramkarza Realu Madryt?

Niespodziewany uraz reprezentanta Belgii powoduje, że Real Madryt tak naprawdę został tylko z Andijem Łuninem, który w pierwszej drużynie “Los Blancos” nie grał zbyt często i jest po prostu niedoświadczony. Z tego względu spekuluje się, że wicemistrz Hiszpanii ruszy niedługo po bramkarza, mogącego od razu zapewnić bardzo wysoki poziom.

Carlos Rodriguez z “Onda Madrid” podał informację, że Real Madryt interesuje się Kepą Arrizabalagą, Yassinem Bounou i Davidem de Geą. Jeśli chodzi o tego pierwszego, dzisiaj pojawiła się informacja, że graczem Chelsea zainteresowany jest również Bayern Monachium. Marokańczyk też był łączony z bawarskim zespołem, a David de Gea już jakiś czas pozostaje bez klubu, ponieważ wygasła jego umowa z Manchesterem United.

Co więcej, dziennikarz “COPE” sugeruje, że do tej listy należy jeszcze dopisać nazwisko Keylora Navasa, który jest piłkarzem PSG, ale wcześniej występował w barwach Realu Madryt.

Thibaut Courtois doznał poważnej kontuzji, a Real Madryt znalazł się w bardzo trudnym położeniu, ponieważ już pojutrze rozpoczyna zmagania ligowe spotkaniem z Athletikiem. Reprezentant Belgii był bardzo pewnym punktem “Los Blancos” i wiele razy ratował ich przed stratą punktów.