Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na zawody PŚ w Lillehammer

Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na zawody PŚ w Lillehammer

Na najbliższy weekend zaplanowano kolejne zawody zaliczane do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Z fińskiej Ruki najlepsi zawodnicy na świecie przenieśli się do norweskiego Lillehammer. Szkoleniowiec Biało-czerwonych ogłosił skład kadry A na dwa konkursy indywidualne. Obyło się bez większych niespodzianek.

Kto powalczy o punkty PŚ w Lillehammer?

Jawna, publiczna krytyka metod szkoleniowych Thomasa Thurbichlera i co za tym idzie kiepska bądź wręcz fatalna dyspozycja największych gwiazd naszej reprezentacji. Patrząc z boku na to co dzieje się w szeregach kadry A w skokach narciarskich, można odnieść wrażenie, że Kamilowi Stochowi oraz Dawidowi Kubackiemu nie jest zbyt po drodze z austriackim trenerem.

Prawdopodobnie właśnie z uwagi na niezbyt dobre występy dwóch wyżej wymienionych zawodników Polacy do Lillehammer wybrali się już w poniedziałkowy wieczór, a we wtorek oddawali już premierowe skoki na Lysgårdsbakken.

Decyzją Thurnbichlera skład personalny reprezentacji Polski pozostał dokładnie taki sam, jak podczas inauguracyjnego weekendu w Ruce. Oznacza to, że o pierwsze lub też w niektórych przypadkach kolejne punkty do klasyfikacji PŚ powalczą: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kamil Stoch oraz Aleksander Zniszczoł.

Konkursy indywidualne Panów zaplanowano na sobotnie oraz niedzielne popołudnie. O ich przebiegu, a także wynikach kwalifikacji będziemy Was na bieżąco informować na łamach naszego portalu. Bądźcie czujni!