Thomas Thurnbichler wprost o kryzysie Kamila Stocha

Thomas Thurnbichler wprost o kryzysie Kamila Stocha
Icon Sport

Przed mistrzostwami świata w Planicy wywiadu portalowi WP SportoweFakty udzielił selekcjoner reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler. Opiekun biało-czerwonych nawiązał choćby do kryzysu Kamila Stocha.

Oto cel Polaków na MŚ w Planicy

Mistrzostwa świata w Planicy to bardzo ważny punkt w kalendarzu skoczków. Jakie oczekiwania w związku z tymi zawodami ma Thomas Thurnbichler?

Chciałbym, żeby zawodnicy oddali najlepsze skoki, na jakie ich stać. Nie będę deklarował liczby medali. Ale na pewno stać nas, by w każdych zawodach powalczyć o miejsce na podium – stwierdził szkoleniowiec w rozmowie z WP SportoweFakty.

Selekcjoner nawiązał też do kryzysu Kamila Stocha. Jak ostatnio wyglądały jego skoki?

 

Skakał naprawdę dobrze. Porządnie odpoczął, odzyskał chęć i radość ze skakania. Wrócił na skocznię razem z nami, jego próby wyglądały dobrze i nie musimy się martwić. Jest gotowy – zadeklarował trener.

Zawirowań formy doświadczył też Dawid Kubacki. Jemu również przytrafił się mały kryzys. Wydaje się jednak, że został zażegnany już w Lake Placid.

W Stanach Dawid skakał naprawdę świetnie. Trochę krótsze skoki w pierwszych seriach tamtych konkursów wynikały przede wszystkim z trudnych warunków pogodowych. Na treningach skakał perfekcyjnie. Wygląda na osobę, która jest pewna swoich skoków – zaznaczył Thurnbichler, cytowany przez WP SportoweFakty.

Przypomnijmy skład reprezentacji Polski na MŚ 2023 w skokach narciarskich w Planicy: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, TPiotr Żyła, Paweł Wąsek, a także Aleksander Zniszczoł.