Thomas Tuchel zwolniony z Bayernu Monachium? Jego posada wisi na włosku!

Thomas Tuchel zwolniony z Bayernu Monachium? Jego posada wisi na włosku!
Icon Sport

Fatalny okres zespołu mistrza Niemiec może mieć swoje ofiary. Okazuje się, że całkiem prawdopodobne jest to, że Thomas Tuchel zostanie zwolniony z Bayernu Monachium. Ma to być pokłosiem trzech porażek z rzędu, które ponieśli Bawarczycy w ostatnim czasie. Po zakończeniu spotkania w Bochum Fabrizio Romano opublikował wpis, w którym odniósł się do przyszłości niemieckiego trenera.

Bayern Monachium znajduje się w potężnym kryzysie, o czym mogą świadczyć wyniki osiągane przez tę drużynę. Tydzień temu mistrzowie Niemiec zostali rozgromieni przez Bayer Leverkusen 0:3 w meczu na szczycie. Potem przyszedł mecz w Lidze Mistrzów, gdzie przegrali z Lazio 0:1, a w niedzielny wieczór okazali się słabsi również od Bochum, gdzie padł wynik 2:3. Trzy przegrane z rzędu dla mistrza Niemiec to poważny sygnał alarmowy.

Czy Thomas Tuchel zostanie zwolniony? Znany dziennikarz zabrał głos

Po zakończeniu niedzielnego meczu z Bochum, w którym Bayern Monachium przegrał 2:3, Fabrizio Romano opublikował wpis na platformie X (dawniej Twitter). “Wewnętrzne rozmowy w Bayernie odbędą się teraz, ponieważ posada Thomasa Tuchela pozostaje zagrożona. Wkrótce ma zapaść decyzja o przyszłości menedżera, a podejmą ją prezes i dyrektorzy” – napisał włoski dziennikarz.

To, że Thomas Tuchel zostanie zwolniony z Bayernu Monachium, wydaje się całkiem prawdopodobne. Jednak o ostatecznej decyzji w tej sprawie dowiemy się dopiero po zakończeniu wspomnianego spotkania.

Kto mógłby zastąpić Thomasa Tuchela na stanowisku trenera Bayernu Monachium? Jakiś czas temu niemieckie media informowały o tym, że zespół mistrza Niemiec może przejąć Hansi Flick, który wcześniej pracował już na tym stanowisku. Jednak on pozostaje również kandydatem do objęcia schedy w FC Barcelonie po Xavim Hernandezie. Niezależnie od tego, Bawarczycy potrzebują impulsu – w lidze tracą już 8 punktów do Bayeru Leverkusen, a w Lidze Mistrzów muszą odrobić stratę z Lazio.