Tytani Lublin oficjalnie podsumowali sezon (Foto)

Tytani Lublin podsumowali sezon na uroczystej Gali, na której zostały rozdane nagrody dla najlepszych zawodników zarówno drużyny seniorskiej, jak i juniorskiej.

Podczas uroczystej gali Tytanów Lublin zostały wręczone nagrody dla najlepszego zawodnika defensywy, ofensywy, najlepszego debiutanta roku, dla gracza, który zrobił największy postęp, dla ducha drużyny oraz dla najlepszych zawodników zespołu w ogóle. – Przyznawanie nagród oczywiście jest przywilejem. Każda nagroda jest specyficzna. Część z nich przyznawana jest za sprawą całego zespołu, to oni głosują na najbardziej wyróżniających się kolegów (MVP, MVP-O, MVP-D), inne to decyzja trenerów, to oni oceniają postępy zawodników i przyznają tytuły – tłumaczy menadżerka drużyny, Dorota Guzal

Były również podziękowania dla osób, które wspierały klub przez ten sezon. – Podziękowań podczas Gali było mnóstwo, nic oczywiście w tym dziwnego, bo tak wiele osób nas wspiera i nam kibicuje. Podziękowania powędrowały do Sponsorów m.in. SKOK im. Chmielewskiego, Miasto Lublin, ale także do Partnerów m.in. American Corner Lublin, VI LO w Lublinie, Red Rock City. Nie zbrakło też podziękowań w samym klubie – dziękowaliśmy rodzicom, wolontariuszom, działaczom, trenerom, zawodnikom, a także kibicom – kontynuuje menadżerka.

To była już trzecia taka Gala. Co roku bierze w niej coraz więcej osób, co obrazuje tempo z jakim rozwija się lubelski zespół futbolu amerykańskiego. – Mamy coraz to więcej sympatyków i coraz trudniej takie wydarzenie zorganizować by o nikim nie zapomnieć. Jak dotąd staraliśmy się organizować je za zamkniętymi drzwiami przy rodzinnej atmosferze, ale kto wie… może za rok wpuścimy fotografów i dziennikarzy (smiech) – kończy Dorota Guzal.

WSZYSTKIE NAGRODY

SENIORZY

Rookie of the Year, defensywa – Maciej Wójcik

Rookie of the Year, ofensywa – Piotr Graboś

Most improved player – Paweł Piędzia

MVP ofensywy – Bartłomiej Trubaj

MVP defensywy – Kajetan Frąc

MVP – Nathan Lee

Spirit of Titan – dwie nagrody: Jakub Starszuk i Łukasz Rymarz

JUNIORZY

MVP defensywy – Bartosz Nowak

MVP ofensywy – Mateusz Bartyś

MVP – Bartosz Graczyk

Junior Spirit of Titan – dwie nagrody: Kacper Skrzyniarz i Michał Kula

fot. Monika Sidorowska