Tytani pokażą jak się gra w futbol flagowy, a później wezmą udział w turnieju

Tytani pokażą jak się gra w futbol flagowy, a później wezmą udział w turnieju

W środę 17. grudnia lubelscy futboliści Tytanów Lublin przedstawią pokaz nietypowej odmiany swojej dyscypliny. W VI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie po raz pierwszy zaprezentują młodzieży niekontaktową odmianę futbolu amerykańskiego, czyli futbol flagowy. Początek o 10.45.

futbol flagowy 3Na pokaz futbolu flagowe, zorganizowanego przez futbolistów Tytanów Lublin zostali zaproszenie uczniowie Liceum nr 6 oraz Gimnazjum nr 1, jednak przyjść może każdy. – Zapraszamy wszystkich jutro od godziny 10.45. Chcemy między innymi pokazać, że flagówka jest bezpieczną alternatywą dla tych co futbol amerykański obchodzili dużym łukiem. W tę dyscyplinę sportu można grać bez względu na wiek i płeć. – mówi menadżerka Tytanów, Dorota Guzal.

Rzeczywiście, w tak zwanej “flagówce” kontakt fizyczny, czy powalanie przeciwnika są niedozwolone. Akcje przerywa się zrywając flagę ze specjalnej uprzęży zawodnika z piłką.

Z tą grą od niedawna zapoznają się uczniowie VI Liceum, gdzie w tym roku szkolnym powstała pierwsza w Polsce klasa z futbolem amerykańskim. A już po świętach 27. grudnia wyruszą oni do Warszawy. Wówczas w stolicy kraju odbędzie się turniej futbolu flagowego. –  Po raz pierwszy bierzemy udział w takim turnieju. W zespole będą futboliści, ale i uczniowie klasy, którzy dopiero poznają ten sport. Liczymy na zwycięstwo, ale będzie to też szansa by zgrać się ze sobą i dobrze się bawić – mówi uczeń klasy futbolowej i zawodnik juniorów w Tytanach, Kacper Skrzyniarz.

Całą akcję zainicjowała Polska Liga Futbolu Amerykańskiego, pod nazwą „Odrzuć pilota, złap futbolówkę” wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.