Wisła Kraków straci Ángela Rodado? Agent napastnika zabrał głos

Wisła Kraków straci Ángela Rodado? Agent napastnika zabrał głos
Icon Sport

Sytuacja w “Białej Gwieździe” jest napięta. Wciąż nie wiadomo, czy ten klub zdoła wywalczyć sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo istnieje szansa na to, że Wisła Kraków straci Ángela Rodado. To przynajmniej można wywnioskować z wypowiedzi agenta zawodnika, której udzielił portalowi “WP Sportowe Fakty”.

Wisła Kraków na kolejkę przed końcem sezonu traci w I lidze punkt do strefy barażowej. Nie wiadomo więc, czy “Biała Gwiazda” da radę wrócić do Ekstraklasy. Łatwo można wyobrazić sobie scenariusz, że ten klub gra w eliminacjach do Ligi Europy, jednocześnie nie występując w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Czy to wpłynęłoby na przyszłość niektórych zawodników?

Ángel Rodado odejdzie z Wisły Kraków?

Ángel Rodado jak na razie rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Wisły Kraków. Hiszpański napastnik prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców I ligi z wynikiem 21 zdobytych goli. Co więcej, był autorem decydującej bramki w finale Pucharu Polski. Jego umowa z “Białą Gwiazdą” wygasa co prawda w 2025 roku, ale przed rozpoczęciem okienka transferowego agent zawodnika zabrał głos.

“Nie lubię gdybać, jestem bardzo pragmatyczny w pracy, ale przyznaję, że ciężko mi sobie wyobrazić kolejny sezon Angela na boiskach pierwszej ligi. Za każdym razem, gdy otwiera się okienko transferowe, wszystko może się wydarzyć” – przyznał Miguel Riera w rozmowie z portalem “WP Sportowe Fakty”.

Po tej wypowiedzi nikogo nie powinno chyba zdziwić to, jeśli Wisła Kraków straci Ángela Rodado. Już jakiś czas temu mówiło się o tym, że Hiszpanem zainteresowany jest na przykład Widzew Łódź, ale wspominano również o klubach zagranicznych.

Na pewno więcej będzie można powiedzieć o przyszłości tego zawodnika po ostatniej kolejce I ligi. Rywalem “Białej Gwiazdy” będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ale aby zapewnić sobie grę w barażach, podopieczni Alberta Rudé muszą liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach.