Wojciech Hajda otrzyma powołanie do reprezentacji Polski? Prezes klubu zdradził szczegóły

Wojciech Hajda otrzyma powołanie do reprezentacji Polski? Prezes klubu zdradził szczegóły
Icon Sport

Już niebawem selekcjoner Biało-Czerwonych Michał Probierz ogłosi, kto będzie miał okazję zagrać w barażach do Euro 2024 w Niemczech. Nadal jest kilka niewiadomych i może dojść do niespodzianki. Istnieje szansa, że Wojciech Hajda otrzyma powołanie do reprezentacji Polski. Taką możliwość potwierdził sam trener Polaków, a następne szczegóły w tej sprawie podał prezes Puszczy Niepołomice Marek Bartoszek.

Reprezentacja Polski zagra 21 marca z Estonią w pierwszym meczu play-offów o bilet na Euro 2024. Jeśli podopieczni Michała Probierza wygrają, to potem zmierzą się ze zwycięzcą z pary Walia – Finlandia. Kiedy selekcjoner poda listę powołanych zawodników? Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat w tej sprawie. Okazało się, że sztab odsłoni karty 14 marca.

Michał Probierz powoła Wojciecha Hajdę? Jest taka możliwość

Jeśli Wojciech Hajda otrzyma powołanie do reprezentacji Polski, to będzie to nie lada wydarzenie. Do tej pory żaden piłkarz Puszczy Niepołomice nie zagrał dla Biało-Czerwonych. Jednak już jakiś czas temu trener tego zespołu wyjawił, że selekcjoner Polaków obserwuje jednego z piłkarzy tego klubu. Nie chciał zdradzić, o kogo chodzi.

Potem napastnik Puszczy Niepołomice, Kamil Zapolnik wypowiedział się w mediach, że jego zdaniem chodzi o Wojciecha Hajdę. Następnie sam selekcjoner reprezentacji Polski w wywiadzie z Tomaszem Ćwiąkałą stwierdził, że rozważa powołanie pomocnika Puszczy Niepołomice.

Teraz najnowsze informacje przekazał prezes Puszczy Niepołomice, Marek Bartoszek w rozmowie z portalem Sport.pl. “Nie widziałem jeszcze tego programu, ale potwierdzam: Wojtek jest na radarze selekcjonera. O jego powołaniu na razie nic nam nie wiadomo, ale z tego, co się orientuję, te wysyłane będą dopiero po następnej kolejce. Także czekamy” – stwierdził.

Prawdopodobnie ostateczną decyzję poznamy dopiero 14 marca, gdy Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie zaprezentuje listę powołanych zawodników. Michał Probierz pokazał już jednak, że nie boi się zaskoczyć nieoczywistym wyborem.