Wojciech Szczęsny nie zostanie w Juventusie? Brak porozumienia

Wojciech Szczęsny nie zostanie w Juventusie? Brak porozumienia
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych od wielu lat jest numerem jeden między słupkami “Starej Damy”. W ostatnim czasie pojawiają się jednak spekulacje na temat jego przyszłości. Czy to oznacza, że Wojciech Szczęsny nie zostanie w Juventusie? Nowe informacje w tym temacie podał włoski dziennikarz Nicolo Schira.

Plotki na temat sytuacji Wojciecha Szczęsnego w Juventusie generuje przede wszystkim jego sytuacja kontraktowa. Umowa Polaka z turyńskim klubem wygasa w 2025 roku. Jeśli obie strony nie doszłyby do porozumienia, Juventus mógłby zdecydować o zamiarze sprzedaży naszego bramkarza w letnim okienku transferowym, aby coś jeszcze na nim zarobić. Mimo wszystko do takiego ruchu jest jeszcze daleko.

Wojciech Szczęsny nie porozumiał się z Juventusem. Chce jednak zostać

Długość kontraktu to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia zarobków. O całej tej sprawie napisał dziennikarz Nicolo Schira. “Umowa Wojciecha Szczęsnego z Juventusem wygasa w 2025 roku, będzie zarabiał 6,5 mln euro na rok plus bonusy, a klub wolałby to rozłożyć. Na razie obie strony nie doszły do porozumienia. Jednak plany polskiego bramkarza są jasne – chce zostać w Juve niezależnie od tego” – taki wpis opublikował Włoch na portalu X.

W tym sezonie Wojciech Szczęsny jest etatowym bramkarzem Juventusu. Reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał na razie 31 spotkań, a w 14 z nich zanotował czyste konto. Łącznie były zawodnik Arsenalu skapitulował 25 razy.

Mimo końcówki sezonu Wojciech Szczęsny wraz z kolegami muszą wciąż walczyć o jak najlpeszy wynik. Obecnie zajmują trzecie miejsce w lidze włoskiej, ale ich pozycja może być zagrożona. Czwarta Bologna traci do “Starej Damy” tylko dwa punkty. W ostatniej kolejce podopieczni Massimilliano Allegriego sensacyjnie stracili punkty, a Wojciech Szczęsny sprokurował rzut karny. W następnej serii gier Juve zmierzy się z Lazio, ale cały terminarz do końca rozgrywek będzie dla Turyńczyków bardzo wymagający.