Wojciech Szczęsny zostanie sprzedany? Juventus podjął decyzję!

Wojciech Szczęsny zostanie sprzedany? Juventus podjął decyzję!
Icon Sport

W ostatnich dniach pojawia się sporo informacji na temat przyszłości polskiego bramkarza. Najnowsze wieści przekazał dziennikarz Matteo Moretto, który wskazuje, że być może Wojciech Szczęsny zostanie sprzedany. “Stara Dama” miała zdecydować o tym, że wysłucha ofert za reprezentanta Polski.

Wiele wskazuje na to, że w Juventusie rozpoczyna się nowa era. Doszło ostatnio do zmiany na stanowisku trenera – drużynę po Massimiliano Allegrim przejął Thiago Motta. Jak to wpłynie na obsadę bramki? Media donoszą, że bardzo blisko transferu do “Starej Damy” jest Michele Di Gregorio z AC Monzy, który może być nawet podstawowym golkiperem turyńskiego zespołu.

Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu? Klub wysłucha ofert

Jeśli transfer wspomnianego Michele Di Gregorio z AC Monzy dojdzie do skutku, będzie to oznaczało, że w klubie znajdzie się trzech jakościowych bramkarzy, bo wciąż trzeba pamiętać o Matii Perinie. To powoduje, że rozsądnym wyjściem z tej sytuacji byłoby pozbycie się jednego z tej trójki.

Dziennikarz Matteo Moretto sugeruje, że odejść ma właśnie Wojciech Szczęsny, a Juventus podjął decyzję o wysłuchaniu ofert za reprezentanta Biało-Czerwonych. Warto przypomnieć, że kontakt polskiego bramkarza wygasa w przyszłym sezonie, a więc dla turyńskiego zespołu jest to ostatnia okazja, aby coś zarobić na Polaku. Potencjalnym problemem dla “Starej Damy” może być również dość wysokie wynagrodzenie byłego bramkarza Arsenalu.

Jeżeli ostatecznie Wojciech Szczęsny zostanie sprzedany, to gdzie mógłby trafić? Niektóre źródła sugerują, że Polak kluby z Arabii Saudyjskiej są w stanie zaoferować naszemu golkiperowi bajeczny kontrakt, ale pojawiały się również informacje na temat zainteresowania ze strony klubów występujących w Premier League.

Na razie Wojciech Szczęsny skupia się pewnie na reprezentacji Polski, ponieważ znajduje się na zgrupowaniu kadry narodowej. Dla selekcjonera Biało-Czerwonych bramkarz Juventusu pozostaje wyborem numer jeden i wiele wskazuje na to, że to on będzie stał między słupkami w trakcie Euro 2024.