Wojciech Szczęsny trafi do Chelsea? Sensacyjne informacje z Włoch

Wojciech Szczęsny trafi do Chelsea? Sensacyjne informacje z Włoch
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że zbliżające się okienko transferowe może być pełne doniesień, jeśli chodzi o niektórych polskich piłkarzy. Portal jmania.it poinformował w czwartek o szansie na to, że latem Wojciech Szczęsny trafi do Chelsea. Według tych plotek, Juventus ma nie blokować ewentualnego transferu reprezentanta Polski i wcale nie oczekiwać za niego zawrotnej kwoty.

Sytuacja Wojciecha Szczęsnego wygląda następująco. Kontrakt polskiego bramkarza wygasa za ponad rok – w czerwcu 2025. Wciąż nie ma porozumienia co do przedłużenia tej umowy, więc pojawiające się plotki na temat potencjalnego transferu nie powinny dziwić. Tym bardziej, że zarobki Polaka w Juve są raczej z tych wyższych, biorąc pod uwagę całość piłkarzy grających w Serie A.

Wojciech Szczęsny na radarze Chelsea. Polak zmieni latem klub?

Portal jmania.it twierdzi, że właśnie ta wysoka pensja Polaka (6,5 mln euro rocznie) może popchnąć działaczy Juventusu do sprzedaży Wojciecha Szczęsnego. Co więcej, to źródło podaje, że londyńska Chelsea obserwuje Polaka. “The Blues” w nadchodzącym okienku transferowym planują wzmocnić właśnie obsadę bramki.

Ponoć “Stara Dama” nie będzie blokować transferu Wojciecha Szczęsnego. Wspomniane źródło podaje, że Juve zgodzi się na transfer, jeśli do klubu wpłynie oferta w okolicach 10 mln euro.

Na razie informacje o tym, że być może Wojciech Szczęsny trafi do Chelsea, podał jeden portal. Z tego względu warto zachować sceptycyzm w tym temacie. Tym bardziej, że dobrze poinformowani polscy dziennikarze twierdzili niedawno, że nie ma tematu odejścia polskiego bramkarza z Juve. “Nie ma żadnych logicznych przesłanek, by odchodził. Musiałby być szaleńcem, jeśli chciałby to zrobić” – powiedział Łukasz Wiśniowski na kanale Meczyki.pl.

Wojciech Szczęsny jest od wielu lat podstawowym bramkarzem Juventusu. W tym sezonie reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał 32 spotkania, w których 15-krotnie zachowywał czyste konto, a wpuścił łącznie 25 goli.