Żużel: PGE Ekstraliga wydała komunikat. Posypały się kary!

Żużel: PGE Ekstraliga wydała komunikat. Posypały się kary!
fot. Icon Sport

Jest decyzja w sprawie kar po skandalu w Gorzowie Wielkopolskim. Komisja Orzekająca Ligi wydała już oficjalny komunikat, z którego wynika, że zawodnicy będą musieli zapłacić kary. Poniżej treść komunikatu.

PGE Ekstraliga ukarała zawodników!

Nie milkną echa skandalu w Gorzowie Wielkopolskim. Zawodnicy nie garnęli się do jazdy, w związku z czym sędzia Michał Sasień orzekł obustronnego walkowera.

Należało się spodziewać tego, że zostaną wyciągnięte konsekwencje względem przedstawicieli obu ekip. Znamy już szczegóły, bowiem wydano oficjalny komunikat. Wiadomo już, że zawodnicy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

“KOL nałożyła kary w związku z meczem 5. rundy PGE Ekstraligi EBUT.PL STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary na zawodników, którzy byli zgłoszeni do składów na mecz 5. rundy PGE Ekstraligi EBUT.PL STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz (15 zawodników), ale „odmówili startu w zawodach”. Wszyscy seniorzy otrzymali kary pieniężne w wysokości po 50 tys. złotych każdy, a juniorzy po 10 tys. zł każdy. Dodatkowo KOL nałożyła na zawodników karę zawieszenia na okres jednego miesiąca oraz postanowiła zawiesić wykonanie kary zawieszenia na okres jednego roku.

Zawodnikom przysługuje prawo złożenia sprzeciwu w ciągu 3 dni od daty otrzymania orzeczenia.

Po ewentualnym uprawomocnieniu się w/w kar pieniężnych, zostaną one w całości przekazane dla kontuzjowanych żużlowców poprzez ich fundację” – czytamy w komunikacie.