Żużel SEC Rybnik 2022 – kiedy, o której, gdzie transmisja? Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu 2022

Najwyższa pora, by rozpocząć rywalizację w ramach cyklu SEC 2022. Kiedy odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu w Rybniku? Gdzie dostępna będzie transmisja? Odpowiadamy.

Żużel SEC Rybnik 2022

Zapowiedź Żużel SEC Rybnik 2022: na co stać Polaków?

Na liście startowej 1. rundy żużel SEC Rybnik 2022 znalazło się pięciu reprezentantów Polski, takich jak Piotr Pawlicki, Bartosz Smektała, Kacper Woryna (dzika karta), Janusz Kołodziej oraz Patryk Dudek.

Wszystko wskazuje na to, że w tych zawodach nie ujrzymy Pawlickiego. Zawodnik Fogo Unii Leszno jeszcze nie odzyskał pełni sił po kontuzji i najprawdopodobniej opuści zmagania w Rybniku. Jeżeli tak się stanie, to i tak liczba Polaków na liście startowej pozostanie niezmienna, bo zastąpi go pierwszy rezerwowy cyklu – Dominik Kubera.

Szósty Polak znajduje się na liście rezerwowych na Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu w Rybniku. Obok niego rezerwowym tym razem będzie ukraiński żużlowiec Marko Lewiszyn.

Bez wątpienia biało-czerwoni mogą sporo namieszać w trakcie żużel Rybnik SEC. Smektała, Woryna, Kołodziej czy Dudek jak najbardziej są w stanie znaleźć się w TOP3. Podobnie zresztą sprawa wygląda z Kuberą. Potencjał na pewno jest, teraz trzeba to wykorzystać i przekuć na tor!

Lista startowa 1. rundy TAURON SEC 2022 w Rybniku
1. Piotr Pawlicki (Polska)
2. Oliver Berntzon (Szwecja)
3. Bartosz Smektała (Polska)
4. Vaclav Milik (Czechy)
5. Kai Huckenbeck (Niemcy)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Leon Madsen (Dania)
8. Dimitri Berge (Francja)
9. Mikkel Michelsen (Dania)
10. David Bellego (Francja)
11. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
13. Kacper Woryna (Polska)
14. Janusz Kołodziej (Polska)
15. Patryk Dudek (Polska)
16. Rasmus Jensen (Dania)

17. Marko Lewiszyn (Ukraina)
18. Paweł Trześniewski (Polska)

Kiedy Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu w Rybniku? O której?

Zmagania w ramach żużel SEC Rybnik 2022 odbędą się 2 lipca. Początek rywalizacji został przewidziany na godzinę 19:00. W tegorocznym cyklu mistrzowskiego tytułu bronić będzie Mikkel Michelsen.

Gdzie oglądać Żużel Rybnik SEC? Transmisja

Nikt nie powinien mieć większego problemu z dostępem do transmisji z pierwszej rundy TAURON SEC w Rybniku. Zmagania będą transmitowane w TVP Sport. Prowadzona będzie ponadto darmowa transmisja online na sport.tvp.pl.