Kiedy grają Polacy w Australian Open 2024? Mecze Polaków

Kiedy grają Polacy w Australian Open 2024? Mecze Polaków
Icon Sport

Na wielkoszlemowym Australian Open 2024 Polacy nie stanowią najliczniejszego grona, ale z całą pewnością, mecze Polaków będą wywoływać największe emocje wśród rodzimych kibiców. Warto kiedy grają Polacy w Australian Open 2024 i z kim się mierzą.

Kiedy grają Polacy w Australian Open 2024? Z kim i o której godzinie mecze?

Oto mecze Polaków w Australian Open 2024. Kiedy grają Polacy? Oto terminarz gier:

  • Hubert Hurkacz – Danił Miedwiediew, 24 stycznia 2024 roku o nieznanej jeszcze godzinie.

Warto dodać, że wszystkie mecze Australian Open 2024 można oglądać za darmo u bukmachera Superbet.

OGLĄDAJ TUTAJ

Mecze Polaków w Australian Open 2024 – kiedy grają Polacy?

Kibice zadają sobie pytanie kiedy gra Świątek, Hurkacz i Fręch. To nasi reprezentanci w grze pojedynczej Australian Open. Największe nadzieje wiążemy oczywiście z Igą, która wygrała WTA Finals i chce rozpocząć rok od triumfu w Melbourne. Sporo można oczekiwać także po Magdzie Linette, która była jedną z większych niespodzianek zeszłorocznego Australian Open. Poznanianka dotarła najdalej z Polek, bowiem aż do samego półfinału. Dla Magdaleny Fręch wydaje się, że każde zwycięstwo i każdy awans do kolejnej rundy będzie sukcesem.

Wiedząc już kiedy grają Polacy na Australian Open 2024, warto wspomnieć o Hubercie Hurkaczu. Jest to nasz rodzynek w grze pojedynczej mężczyzn, ale liczymy, że pozytywnie nas zaskoczy. Wrocławianin nie jest wymieniany w gronie faworytów turnieju w Melbourne, ale już niejednokrotnie, w tym na ostatnim ATP Finals pokazał, że potrafi rywalizować z najlepszymi.

Australian Open 2024: Polacy, którzy grają w Melbourne

W tegorocznym Australian Open Polacy, którzy będą nas reprezentować to czwórka, a mianowicie Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Ściskamy kciuki za nich wszystkich i za każdego z osobna.

Iga Świątek

Jak zaprezentują się w Australian Open 2024 Polacy? Oczywiście, największe nadzieje wiążemy z występem Igi Świątek. Polka miała fenomenalny sezon 2022, kiedy sięgnęła po dwa wielkoszlemowe tytuły (French Open, US Open) oraz wygrała kilka ważnych turniejów. Świątek jest nieustannie liderką światowego rankingu z ogromną przewagą, a w końcówce grudnia potwierdziła wysoką formę na World Tennis League, a później podczas United Cup.

Iga Świątek ma na swoim koncie trzy wielkoszlemowe tytuły i teraz powalczy o czwarty. Jeszcze nigdy nie wygrała Australian Open. Przed rokiem Iga Świątek zaszła tutaj do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość Daniele Collins. Ta z kolei przegrała wielki finał z Ashleigh Barty. We wcześniejszych latach, a więc odpowiednio 2021 i 2020, Iga Świątek Australian Open kończyła na czwartych rundach, przegrywając z Kontaveit i Halep. Teraz Polka jest zdecydowaną faworytką i liczymy na to, że pokaże to na kortach w Melbourne.

Hubert Hurkacz

Ciężko rozgryźć ostatnią dyspozycję Huberta Hurkacza. Polak potrafi zagrać na najwyższym poziomie, ale miewa też bezbarwne występy. Powiedzieć o tym, że jego formie brakuje stabilizacji, to jakby nie mówić nic. Hurkacz, który zajmuje w rankingu ATP 11. miejsce zagra oczywiście na Australian Open 2024. Polacy liczą na jego dobry występ, bowiem choć Hurkacz uznawany jest za tenisistę, preferującego twarde korty, to w Melbourne nie świętował jeszcze żadnych większych sukcesów.

Hubert Hurkacz przed rokiem na Australian Open odpadł w drugiej rundzie. Dwa lata temu było gorzej, gdyż pożegnał się już z Melbourne w pierwszym meczu, a w 2020 roku również zakończył rywalizację w Australian Open na drugiej rundzie. Teraz liczymy zdecydowanie na więcej. I uważamy, że jak najbardziej stać Hurkacza na to, aby powalczyć chociażby o ćwierćfinał Australian Open 2024. Polacy trzymają za to kciuki!

Magda Linette

Nasza trzecia reprezentantka na Australian Open 2023, a więc Magda Linette ma teoretycznie najmniejsze szanse na sukces, ale niczego nie można przekreślać. Zwłaszcza, że Magda Linette pokazała już wiele razy, że potrafi płatać figle najlepszym. Aktualnie Magda Linette klasyfikowana jest na 46. miejscu rankingu WTA.

Do tej pory na Australian Open Magda Linette zaszła najdalej do trzeciej rundy, a miało to miejsce przed rokiem. W 2021 roku Linette nie grała w drabince głównej, a w 2020 roku musiała pożegnać się z wielkoszlemowym turniejem w Melbourne już w pierwszej rundzie rywalizacji.

Magdalena Fręch

Jeżeli chodzi o Magdalenę Fręch, to jest ona uznawana za nasze najsłabsze ogniwo, ale wcale tak nie musi być, co na zeszłorocznym turnieju pokazała Magda Linette. Trzymamy zatem kciuki za Magdalenę Fręch, niech także da o sobie znać!