Polska – Estonia prognozowany skład – kogo wybierze Probierz?

Polska – Estonia prognozowany skład – kogo wybierze Probierz?
fot. Icon Sport

Czy reprezentacja Polski pojedzie na Euro 2024? Już wkrótce poznamy odpowiedź na to pytanie. Póki co skupiamy się na półfinale baraży o Euro 2024 – na jaki skład Polska – Estonia postawi Michał Probierz?

Polska – Estonia skład prognozowany

Przed meczem Polska – Estonia pojawiały się różne przewidywania dotyczące składu biało-czerwonych. Prognozowany skład reprezentacji Polski podali m.in. Tomasz Hajto i Maciej Iwański. Poniżej moje przypuszczalne zestawienie na ten pojedynek:

Szczęsny – Kiwior, Salamon, Bereszyński,  Frankowski, S. Szymański, D. Szymański, Moder, Cash, Lewandowski, Świderski.

Superbet bonus Polska - Estonia

ODBIERZ BONUS

Uważam, że taka jedenastka biało-czerwonych jak najbardziej miałaby sens. Czas jednak pokaże, jaki będzie ostateczny skład Polski na mecz z Estonią. Michał Probierz raczej zbyt mocno nie zaskoczy. Sam przecież podkreślał, że nie zamierza eksperymentować.

Dla porównania warto zerknąć, jaki skład Polski na mecz z Estonią typowali wspomniani eksperci. Maciej Iwański wskazał następujące zestawienie:

Szczęsny – Kiwior, Bednarek, Dawidowicz (Bereszyński) – Frankowski, S. Szymański, D. Szymański, Zieliński, Cash – Lewandowski, Świderski.

Tomasz Hajto natomiast mocno zaskoczył. Wyznał, że w tym meczu nie widzi ani Piotra Zielińskiego, ani Wojciecha Szczęsnego! Jakie zestawienie skomponowałby ten były piłkarz? Oto jego prognozowany skład biało-czerwonych na konfrontację z Estonią:

Bułka – Kiwior, Salamon, Dawidowicz, Frankowski, Slisz, Moder, Cash, Grosicki, Lewandowski, S. Szymański.

Polska – Estonia: porażka nie wchodzi w grę

Chyba nikt nie bierze pod uwagę scenariusza, że Polska może przegrać z Estonią. Biało-czerwoni są faworytem tego starcia i wydaje się, że tym razem powinni stanąć na wysokości zadania. Wiadomo jednak, że niekiedy futbol zaskakuje, więc niczego nie można być pewnym.

Pamiętamy przecież, jak wszyscy myśleli, że Polacy spokojnie awansują już po zmaganiach grupowych. Tymczasem przytrafiła się niemiła niespodzianka. Biało-czerwoni wypadali poniżej oczekiwań i wobec tego przyszło im rywalizować w barażach.

Półfinałowy pojedynek barażowy o Euro 2024 pomiędzy Polską i Estonią odbędzie się 21 marca (czwartek). Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się natomiast o godzinie 20:45. Transmisję będzie można śledzić na kanale TVP1 oraz TVP Sport i w serwisie sport.tvp.pl.