Lekkoatleci powalczą o medale Drużynowych Mistrzostw Polski

Lekkoatleci powalczą o medale Drużynowych Mistrzostw Polski

Osiem zespołów lekkoatletycznych powalczy 3 września w Lublinie o tytuł drużynowego mistrza Polski w lekkiej atletyce. Wśród startujących na lubelskim stadionie zawodników zobaczymy m.in. medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a tytułu najlepszej lekkoatletycznej drużyny w Polsce bronić będzie AZS UMCS Lublin.

O medale PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski, obok AZS UMCS Lublin, powalczą zawodnicy AZS AWF Warszawa, AZS AWF Kraków, RKS Łódź, AZS Łódź, AZS Politechniki Opolskiej, Agrosu Zamość i Podlasia Białystok. Na stadionie w Lublinie, który w ostatnich kilku latach gościł wiele dużych lekkoatletycznych imprez, pokażą się m.in. mistrzowie olimpijscy Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa) i Kacper Duszyński (AZS Łódź) oraz brązowa medalistka z Tokio Malwina Kopron (AZS UMCS).

– Dla mnie ten start jest bardzo ważny, bo zostały mi już tylko dwa starty, a jeden z nich odbędzie się w Lublinie, czyli na mojej ziemi. Na trybunach na pewno będzie moja rodzina i znajomi. Priorytetowo traktuję ten start i mam nadzieję, że dobrze się tam zaprezentuję – mówi Malwina Kopron, czołowa młociarka świata.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizować będą w jedenastu konkurencjach – panie będą walczyć o punkty w biegach na 100, 400, 800 i 1500 metrów, 100 oraz 400 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, trójskoku, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Z kolei panowie rywalizować będą w biegach na 100, 400, 800 i 1500 metrów, 110 i 400 metrów przez płotki oraz w skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Odbędzie się także rywalizacja sztafet mieszanych 4×400 metrów.

– Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy gościć wielką i ważną imprezę lekkoatletyczną na stadionie w Lublinie. AZS Lublin wielokrotnie dowiódł, że potrafi organizować bardzo dobre zawody i jestem przekonany, że tym razem też tak będzie – mówi prezes AZS Lublin prof. dr hab. Zdzisław Targoński.

– Jako obrońca tytułu, wywalczonego zresztą też na lubelskim obiekcie, chcemy znów zdobyć złoto i zamknąć w ten sposób świetny sezon naszego klubu, który kończymy z trzema medalami olimpijskimi – dodaje Rafał Walczyk, prezes AZS UMCS Lublin.

Sprzedaż biletów w cenach 9 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy) trwa w portalu kupbilet.pl. Na kibiców, zwłaszcza najmłodszych, czeka masa atrakcji, m.in. miasteczko małego lekkoatlety, gdzie dzieci i młodzież pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników będą mogli spróbować swoich sił m.in. w biegu płotkarskim, rzucie oszczepem, czy skoku wzwyż.

Organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Lekkiej Atletyki wraz z miastem Lublin. Partnerem wydarzenia zostało województwo lubelskie.


Widzieliście już kod promocyjny Fuksiarza? Fuksiarz kod promocyjny 2021 – cashback do 500 złotych

fot. Paweł Skraba