MŚ Siatkarek 2022: terminarz, kiedy gra Polska, z kim i gdzie mecze?

MŚ Siatkarek 2022: terminarz, kiedy gra Polska, z kim i gdzie mecze?

Kolejna wielka sportowa impreza w Polsce? A dlaczego nie? Lada chwila startują siatkarskie mistrzostwa świata. Tym razem w odmianie kobiecej. Jak prezentuje się MŚ siatkarek 2022 terminarz? Z kim i kiedy będą grać Biało-czerwone? O tym w kilku słowach w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

Kiedy MŚ Siatkarek 2022? Terminarz i najważniejsze daty

Dziewiętnasta już odsłona światowego siatkarskiego czempionatu oficjalnie rozpocznie się już 23 września bieżącego roku. To wtedy swoje pierwsze mecze na turnieju rozegrają współgospodynie zmagań tj. Polki oraz Holenderki.

Pierwsza faza turnieju, na którą składa się rywalizacja w czterech sześciozespołowych grupach, odbędzie się w dniach od 23 września do 2 października.

Możliwość gry w drugiej fazie uzyska szesnaście najlepszych reprezentacji. Zostaną one podzielone na dwie grupy składające się z ośmiu drużyn. Tutaj zmagania potrwają od 4 do 9 października.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ćwierćfinały będą miały miejsce 11 października, mecze 1/2 finału 12 oraz 13 października, a starcie finałowe oraz mecz o trzecie miejsce w dniu 15 października bieżącego roku.

Kiedy mecze Polek? O której godzinie i z kim grają?

Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet terminarz zawiera na ten moment jedynie pięć spotkań z udziałem reprezentantek Polski. Lista ta ulegnie oczywiście powiększeniu, ale to tylko w przypadku, gdy Biał0-czerwone zajmą jedno z czterech pierwszych miejsc w grupie.

W pierwszej fazie turnieju zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czeka nasze siatkarki podczas rywalizacji z Turczynkami. Wedle opinii wielu fachowców ekipa ta może włączyć się bowiem do walki o strefę medalową. Równie mocne wydają się także Chorwatki oraz reprezentantki Dominikany.

Jeśli mielibyśmy typować, to podopieczne Stefano Lavariniego stoczą zapewne zażarty bój o którąś z lokat tuż za plecami reprezentacji Turcji. Kiedy będzie miało miejsce to spotkanie i o której zaplanowano rozpoczęcie czterech pozostałych spotkań z udziałem Polek? Oto krótka lista:

  • Polska – Chorwacja (23.09.2022r., godz. 18:00)
  • Polska – Tajlandia (27.09.2022r., godz. 20:30)
  • Polska – Korea Południowa (28.09.2022r., godz. 20:30)
  • Polska – Dominikana (29.09.2022r, 20:30)
  • Polska – Turcja (01.10.2022r., 20:30)

Gdzie MŚ siatkarek 2022? Gdzie grają Polki?

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet terminarz przewiduje, że premierowe spotkania w każdej z czterech grup zostaną rozegrane w holenderskim Arnhem. Asia Wołosz i spółka przeniosą się następnie do trójmiejskiej Ergo Areny. Tam będą miały miejsce wszystkie cztery pozostałe starcia.

fot. pzps.pl