MŚ siatkarzy 2022 drabinka ćwierćfinały, półfinały i finał. Kiedy i kto gra?

MŚ siatkarzy 2022 drabinka ćwierćfinały, półfinały i finał. Kiedy i kto gra?

Brazylijczycy w miarę pewnie pokonali reprezentację Iranu w ostatnim z meczów 1/8 finału, a więc pora sprawdzić, jak wygląda w tej chwili MŚ siatkówka 2022 drabinka.

Drabinka MŚ siatkarzy – ćwierćfinały czas zacząć!

Ledwo odetchnęliśmy po bardzo pasjonujących pojedynkach w ramach 1/8 finału polsko-słoweńskich mistrzostw, a tu już za kilka chwil start pierwszej z batalii ćwierćfinałowych. W tej fazie dojdzie do arcyciekawych potyczek, w których po dwóch stronach siatki pojawią się między innymi:

Włochy – Francja (07.09., godz. 17:30)

Złoci medaliści ostatnich Mistrzostw Europy kontra aktualni mistrzowie olimpijscy. Te dwie ekipy już od dłuższego czasu szlifowały formę na Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022. Drabinka ułożyła się dla nich na tyle niekorzystnie, że lada moment jedna z drużyn znajdzie się tuż za burtą imprezy. Nieco mniej szans na dalszą grę w mistrzostwach zdają się mieć Włosi. Wszystko zostanie jednak niebawem zweryfikowane na boisku.

Słowenia – Ukraina (07.09., godz. 21:00)

W teorii żaden z zespołów zaliczanych do światowej czołówki nie stoi w ćwierćfinale przed łatwiejszym zadaniem aniżeli Słoweńcy. Reprezentacja Ukrainy to bowiem absolutny świeżak w tym prestiżowym gronie. Niemal każda z międzynarodowych imprez ma jednak swojego “czarnego konia”. Podczas trwającego czempionatu to miano bezsprzecznie należy do naszych sąsiadów ze wschodu. Jak długo będzie jeszcze trwała ich przygoda w tegorocznym turnieju? O tym przekonamy się już za kilkanaście godzin.

Argentyna – Brazylia (08.09., godz. 17:30)

Krótka historia o tym, jak “powstać z martwych” to idealne podsumowanie dotychczasowych poczynań reprezentacji Argentyny. Trzecie miejsce na zakończenie rywalizacji grupowej nie napawało zdecydowanie optymizmem. Prawdziwy pokaz sił w meczu z Serbią diametralnie zmienił jednakże postrzeganie tej ekipy. Bez wątpienia warto się z nimi liczyć, o czym mogą niebawem przekonać się także popularni Canarinhos.

Polska – USA (08.09., godz. 21:00)

Jeśli chce się zostać najlepszym na świecie, to trzeba po drodze pokonać tego najgroźniejszego. Stare sportowe porzekadło pasuje jak ulał do bieżącej sytuacji, w jakiej znaleźli się Bartek Kurek i spółka. Reprezentanci USA już raz poznali piekielną moc Biało-czerwonych. Pozostaje tylko ściskać kciuki, aby stało się to ponownie. Łatwo nie będzie, ale to było wiadomo już jakiś czas temu. Taki już urok mistrzostw.

MŚ siatkarzy drabinka półfinałów i finał – kiedy mecze?

MŚ siatkówka 2022 drabinka jest skonstruowana tak, że już w tej chwili znamy potencjalne pary, które staną do bezpośredniej rywalizacji w półfinale oraz meczu o złoto.

  • Polska/USA – Argentyna/Brazylia
  • Włochy/Francja – Słowenia/Ukraina

Finał oraz starcie, które wyłoni zdobywcę brązowego medalu, zostaną oczywiście rozegrane w katowickim Spodku. Podobnie zresztą jak oba boje półfinałowe. Po raz kolejny kibice zgromadzeni w tej arenie będą więc świadkami ogromnych siatkarskich emocji. Wielokrotnie udowodnili już, że potrafią stworzyć niezapomnianą atmosferę. Liczymy, że tym razem będzie podobnie.

Kiedy grają polscy siatkarze w 1/4 finału?

Największych fanów śledzących MŚ siatkarzy 2022 drabinka 1/4 finału interesuje oczywiście wyłącznie ze względu na dalszy udział w turnieju podopiecznych Nikoli Gribica. Kolejne ze spotkań tej wielce utytułowanej ekipy będzie miało miejsce już w najbliższy czwartek 8 września 2022 roku. Pierwszy gwizdek powinien wybrzmieć punktualnie o godz. 21:00.