MŚ siatkarzy 2022 finał: kiedy grają Polscy siatkarze? Z kim i o której mecz?

MŚ siatkarzy 2022 finał: kiedy grają Polscy siatkarze? Z kim i o której mecz?

Niesamowity półfinałowy thriller zakończył się dla Biało-czerwonych szczęśliwie. Podopieczni Nikoli Grbica po wyczerpującym pięciosetowym boju odesłali do domu popularnych Canarinhos i już na pewno walczą dalej w MŚ siatkarzy 2022. Finał całej imprezy przewidziano na jutro, a więc jest sporo czasu na odpoczynek. Regeneracja jest niezwykle ważna, gdyż starcie o złoto zapowiada się na równie wymagające.

Kiedy finał MŚ siatkarzy 2022? O której godzinie?

Finał MŚ siatkówka rozpocznie się punktualnie o godz. 21:00 w dniu 11 września 2022 roku. Trzy godziny wcześniej odbędzie się także spotkanie, które wyłoni brązowego medalistę polsko-słoweńskiego czempionatu. Jeśli będzie ono równie zacięte co starcie Polaków z Brazylijczykami, to start wielkiego finału może się delikatnie opóźnić.

Z kim grają Polacy w finale MŚ siatkarzy 2022?

W chwili tworzenia tego artykułu drugi z półfinałów z udziałem Słoweńców oraz Włochów dopiero się rozpoczyna. Po jego końcowym gwizdku w tym miejscu pojawi się stosowna informacja na temat przeciwnika Biało-czerwonych.

Droga Polski do finału Mistrzostw Świata w siatkówce 2022

Nim MŚ siatkarzy 2022 finał stał się dziełem Bartka Kurka i jego reprezentacyjnych kolegów, to trzeba było wyjść zwycięsko z kilku mniej bądź bardziej skomplikowanych opresji. Rywalizacja grupowa za wyjątkiem nieznacznych emocji podczas potyczki z USA dość szybko poszła w zapomnienie. Mecz 1/8 finału z Tunezją był swoistym spacerkiem. Prawdziwe schody zaczęły się dopiero podczas drugiego spotkania z Amerykanami. Nie bez powodu ekipę tą zalicza się do grona najlepszych drużyn narodowych na świecie.

Co do zasady batalia ta była równie emocjonująca co półfinałowy mecz z Brazylią, z tą małą różnicą, że w pojedynku przeciwko USA w szeregi Polaków po drugim secie wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Z popularnymi Kanarkami aktualni mistrzowie świata grali na maksimum swoich możliwości od pierwszej do ostatniej minuty zmagań. Piekielnie silni Canarinhos złamali się jednak dopiero w piątym secie rywalizacji.

Zwieńczeniem tak pięknej drogi byłoby z pewnością kolejne złoto do kolekcji. Zadanie, jakie stoi przed naszymi Orłami jest z pewnością niezwykle trudne. Kto jednak ma dokonać tego historycznego wyczynu, jeśli nie najlepsi siatkarze świata?

Droga Włoch do finału Mistrzostw Świata w siatkówce 2022

O tym że Włosi to jedna z najgroźniejszych reprezentacji na świecie wiadomo już od stosunkowo dawna. Pierwsze oznaki “dobrej zmiany” w ekipie z Półwyspu Apenińskiego można było zaobserwować podczas ME w roku w 2021. W tamtym turnieju siatkarze Squadra Azzurra sięgneli po upragnione złoto.

Los chciał, że także rok później będzie im dane toczyć walkę o medal z najcenniejszego kruszcu. Tym razem podczas wielkiego finału mistrzostw świata.

Ich drogę do decydującego boju ciężko nazwać usłaną różami. Grupę udało im się co prawda zwyciężyć bez straty choćby jednego seta, jednak już mecz 1/8 finału z reprezentacją Kuby był swojego rodzaju wyzwaniem.

Paradoksalnie najwięcej wysiłku nie wymagał od nich dzisiejszy bój ze Słowenią. W nim bowiem wygrana przyszła już po krótkim trzysetowym starciu. Znacznie więcej energii kosztowało pokonanie aktualnych mistrzów olimpijskich Francuzów. Już wtedy podopieczni Ferdinando De Giorgiego udowodnili, że stać ich na absolutnie wszystko.

Miejmy jednak nadzieję, że Polacy znajdą na nich sposób w trakcie niedzielnego historycznego pojedynku. Nam jako kibicom pozostaje tylko trzymać kciuki i wierzyć w zwycięstwo. Tylko tyle i aż tyle!