Polska – Włochy typy, gdzie oglądać na żywo, kiedy, o której godzinie (MŚ siatkarzy 2022)?

Na ostateczne rozstrzygnięcia czekają już wszyscy kibice, dla których Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 były na przestrzeni minionych kilkunastu dni czymś więcej niż tylko kolejną sportową imprezą. Czego można spodziewać się tym razem po podopiecznych Nikoli Grbica? Kto ma największe szanse na zostanie gwiazdą tego finału? Polska – Włochy kursy, typy, zakłady.

Polska – Włochy typy, kursy i zakłady na MŚ siatkarzy 2022

Jakie Polska – Włochy typy powinny znaleźć się na kuponie każdego szanującego się gracza? Oto kilka propozycji:

Wszystko albo nic

Miano polskiego sportu narodowego już dawno powinno należeć do siatkówki. Tym bardziej po tak emocjonującym boju z Brazylią, jaki w dniu wczorajszym zapewnili nam Aleksander Śliwka i spółka. Dziś ponownie wygrana będzie kosztowała Polaków całe mnóstwo wysiłku. Nagrodą za niego będzie jednakże zapisanie się na kartach światowej siatkówki na długie, długie lata.

W przeszłości tylko nasi dzisiejsi rywale Włosi, a także popularni Canarinhos sięgali po mistrzostwo świata trzy razy z rzędu. Szansa otwierająca się przed Biało-czerwonymi jest bez wątpienia ogromna. Bardzo pragnęlibyśmy tego, aby udało im się ją wykorzystać.

polska-wlochy-typy

Zawodnikiem, który ma możliwość odegrać kluczową rolę w marszu po upragnione złoto jest wspomniany wyżej Aleksander Śliwka. Gracz ZAKSY był dotychczas mocno krytykowany za swoje występy na trwającym mundialu. Spotkaniem z USA zamknął jednak usta wszystkim krytykom, a thriller z Brazylią tylko potwierdził, że wielka forma przyszła u tego siatkarza w najbardziej odpowiednim momencie.

Oby zatem jego fenomenalna dyspozycja pomogła aktualnym mistrzom świata w obronie prestiżowego tytułu. Być może nie będzie to miało miejsca w zaledwie trzech setach, aczkolwiek mocno ściskamy kciuki, aby po końcowym gwizdku sędziego to ręce reprezentantów Polski mogły powędrowąć ku górze.

Wyniki ostatnich bezpośrednich meczy Polska – Włochy

  • Włochy – Polska 0:3
  • Polska – Włochy 1:3
  • Polska – Włochy 3:0

Ostatni mecz pomiędzy Polską a Włochami, który śmiało można byłoby nazwać pojedynkiem o naprawdę dużą stawkę było grupowe starcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wtedy Biało-czerwoni zdołali pokonać rywali z Półwyspu Apenińskiego w zaledwie trzech setach. Oby tym razem stać ich było na powtórkę takiego scenariusza.

Polska – Włochy gdzie oglądać transmisję na żywo?

Wielu kibiców siatkówki zadaje sobie z pewnością w tej chwili pytanie Polska – Włochy gdzie oglądać mecz finałowy. Wedle ogólnodostępnych informacji starcie to będzie relacjonowane za pośrednictwem kilku stacji telewizyjnych. Mowa tu chociażby o TVP2, TVP Sport oraz Polsacie Sport.

O której mecz Polska – Włochy? Kiedy grają?

Najważniejsze mecz MŚ w siatkówce 2022 powinien rozpocząć się punktualnie o godz. 21:00 w dniu 11 września 2022 roku. Pierwszy gwizdek rywalizacji o złoto może opóźnić się w sytuacji, gdy reprezentacje Brazylii oraz Słowenii będą toczyć wyrównany bój o brązowy medal MŚ siatkarzy 2022. Jak mawia klasyk “wszystko wyjdzie w praniu”.