Moto GP Hiszpanii 2023: harmonogram, transmisja

Moto GP Hiszpanii 2023: harmonogram, transmisja
fot. Icon Sport

Za nami już trochę emocji w ramach cyklu MotoGP 2023. Teraz czeka nas MotoGP GP Hiszpanii 2023. Gdzie, kiedy i o której będzie można śledzić rywalizację?

Kiedy MotoGP Hiszpanii 2023? Harmonogram weekendu

Fani sportów motorowych zapewne są przeszczęśliwi, a wszystko za sprawą nadchodzących emocji. Warto uważnie przeanalizować Moto GP Hiszpanii 2023 harmonogram, by nie przegapić ani jednego ważnego momentu.

Piątek, 28 kwietnia 2023

  • 10:45 – 1. trening
  • 15:00 – 2. trening

Sobota, 29 kwietnia 2023

  • 10:10 – trening wolny
  • 10:50 – kwalifikacje (1)
  • 11:15 – kwalifikacje (2)
  • 15:00 – sprint

Niedziela, 30 kwietnia 2023 

  • 10:45 – rozgrzewka
  • 15:00 – wyścig

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w harmonogramie zmagań w ramach Moto GP 2023 Hiszpanii nie brakuje godnych uwagi punktów. Poczynania poszczególnych zawodników warto śledzić już od piątku (28 kwietnia). Właśnie na ten dzień przewidziano dwa treningi. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 10:45. Początek drugiego wyznaczono natomiast na 15:00.

Sobota (29 kwietnia) będzie zdecydowanie bardziej intensywnym dniem dla wszystkich uczestników MotoGP 2023. Będzie się działo, oj będzie! Na początek przewidziano trening wolny. Czeka on nas o godzinie 10:10. Później już na twarzach kierowców na pewno będzie królować stuprocentowe skupienie, a to oczywiście za sprawą kwalifikacji. Ich pierwsza odsłona nastąpi o 10:50, a druga – o 11:15. Na 15:00 przewidziany został z kolei print.

30 kwietnia (niedziela) czeka nas najważniejszy element weekendu z Moto GP 2023. Tego dnia odbędzie się wyścig. Oczywiście tradycyjnie poprzedzi go rozgrzewka, która zostanie zainicjowana o 10:45. Rywalizacja w ramach wyścigu została z kolei zaplanowana na 15:00. W ciemno można przewidywać atrakcyjną rywalizację. Zapewne nie zabraknie kapitalnych akcji i wielkich emocji.

Gdzie oglądać Moto GP 2023? Transmisja GP Hiszpanii

Dostępna będzie oczywiście MotoGP 2023 transmisja. Wobec tego warto zarezerwować sobie trochę czasu, by śledzić zmagania na torze w Hiszpanii. Transmitowane będą zarówno treningi, jak i kwalifikacje. Na żywo będzie można też obejrzeć sprint oraz oczywiście wyścig.

Standardowo transmisja z MotoGP w Hiszpanii udostępniona zostanie na Polsacie Sport Premium 2. Oczywiście dostęp do tego kanału mają wyłącznie abonenci. Jeżeli nie masz możliwości śledzenia transmisji za jego pośrednictwem, możesz skorzystać z alternatywnych rozwiązań.

W tym miejscu warto omówić, jak oglądać transmisję z Grand Prix Hiszpanii przy wykorzystaniu internetu. Przekaz live, co bardzo istotne, udostępniony zostanie na stronie polsatsport.pl. Poza tym transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem platformy Polsat Box Go.

Generalnie możliwości zatem jest naprawdę bardzo dużo. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto oczywiście podkreślić, że nie będzie szans na to, by oglądać turniej Grand Prix Hiszpanii za darmo. Legalne transmisje dostępne będą wyłącznie po uregulowaniu odpowiednich należności.

MotoGP Hiszpanii 2023: ależ to będą emocje, ależ będzie się działo!

Moto GP Hiszpanii 2023 zapowiada się wręcz kapitalnie. Warto odnotować, że do tej pory najlepiej w mistrzowskim cyklu radził sobie Włoch Marco Bezzechi. Zajmuje on pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, a na jego koncie znajdują się 64 punkty. Druga lokata należy do Francesco Bangaii. On ma w dorobku 53 “oczka”. Trzecią lokatę aktualnie zajmuje natomiast Alxe Rins. On zdobył na razie 47 punktów.

Na dalszych lokatach sklasyfikowani są Maverick Vinales, Johan Zarco, Luca Marini, Fabio Quartararo, Alex Marquez, Brad Binder czy też Jorge Martin.

Czy MotoGP Hiszpanii przyniesie jakieś zmiany w klasyfikacji generalnej Moto GP? Oczywiście jak najbardziej jest to możliwe. Na pewno rywalizacja o wygraną na hiszpańskiej ziemi dostarczy niemałych emocji. Warto śledzić ten wyścig, by przekonać się, kto tym razem będzie najlepszy!