MotoGP GP Ameryk 2023: zapowiedź, kiedy wyścig, harmonogram, transmisja

MotoGP GP Ameryk 2023: zapowiedź, kiedy wyścig, harmonogram, transmisja
fot. Icon Sport

Pora na kolejne zmagania w ramach Moto GP. Teraz czeka nas MotoGP GP Ameryk 2023. Rywalizacja zapowiada się naprawdę interesująco!

Kiedy GP Ameryk 2023? Terminarz weekendu

Wiadomo już, jak dokładnie wygląda Moto GP GP Ameryk 2023 kalendarz. Niewątpliwie czeka nas dużo emocji. Zmagania toczyć się będą od 14 do 16 kwietnia 2023 roku.

Piątek, 14 kwietnia: 

  • 17:45 – pierwszy trening
  • 22:00 – drugi trening

Sobota, 15 kwietnia: 

  • 17:10 – trening wolny
  • 17:50 – pierwsze kwalifikacje
  • 18:15 – drugie kwalifikacje
  • 22:00 – sprint

Niedziela, 16 kwietnia: 

  • 16:45 – rozgrzewka
  • 21:00 – wyścig

Terminarz rywalizacji w ramach Grand Prix Ameryk, jak widać powyżej, jest naprawdę napięty. Z torem zawodnicy zapoznawać się będą 14 kwietnia. Właśnie na ten dzień przewidziane zostały dwa treningi. Będzie więc sporo czasu na to, by zaznajomić się z torem i dobrać właściwe ustawienia. Na pewno wielu uczestników MotoGP wprowadzi pewne korekty, by jak najlepiej zaprezentować się podczas walki o sukces.

Pierwszym sobotnim akcentem będzie trening wolny. Został on zaplanowany na 17:10. Pierwsze kwalifikacje rozpoczną się natomiast o 17:50. Później druga odsłona kwalifikacji. Zostanie ona zainicjowana o 18:15.

Zwieńczeniem soboty będzie natomiast sprint. Wystartuje on o godzinie 22:00. Zapewne nie zabraknie takich, którzy będą uważnie śledzić ten element zmagań w Ameryce. Powinno być sporo emocji!

Solidną porcję wrażeń zapewne zagwarantuje nam też niedziela. Na 16 kwietnia przewidziana została rozgrzewka, która ruszy o 16:45. Wisienką na torcie i czymś, na co czekają wszyscy fani MotoGP, będzie naturalnie wyścig. Start wyścigu przewidziany został na godzinę 21:00. Będzie się działo, oj będzie! Warto zapisać sobie powyższe terminy, by niczego nie przegapić i na bieżąco śledzić zmagania w ramach GP Ameryk 2023. Na pewno warto wygospodarować trochę czasu, by obejrzeć kolejne ciekawe batalie kierowców MotoGP.

Gdzie oglądać Moto GP? Transmisja GP Ameryk 2023

Oczywiście dostępna będzie MotoGP transmisja. Fani tej dyscypliny pewnie doskonale wiedzą, gdzie będzie można oglądać kolejną odsłonę zmagań. Przekaz live udostępniony zostanie na Polsat Sport Premium 2. Plany transmisyjne są bardzo ambitne.

W ramówce uwzględnione zostały wszystkie treningi. Oczywiście transmitowane będą również kwalifikacje, sprint, a także wyścig.

Nie posiadasz dostępu do kanału Polsat Sport Premium 2? Nic nie szkodzi, z pomocą tradycyjnie przychodzi internet. Zmagania w ramach GP Ameryk będzie można śledzić na stronie internetowej polsatsport.pl i na platformie Polsat Box Go, która jest dostępna z poziomu komputerów, tabletów, a także smartfonów.

Transmisje z Moto GP są więc płatne. Nie chcesz wydawać pieniędzy na stream? Niestety, darmowych rozwiązań gwarantujących transmisję z GP Ameryk nie przewidziano. Oszczędności można uzyskać wyłącznie dzięki rezygnacji z oglądania tej rywalizacji. Być może są tacy, którym wystarczą wyniki live. Będzie można je śledzić choćby na branżowych portalach, a przede wszystkim w mediach społecznościowych MotoGP. Są tam publikowane rezultaty m.in. kwalifikacji czy wyścigów.

Grand Prix Ameryk 2023: czas na kolejne emocje w sezonie 2023!

GP Ameryk 2023 zbliża się wielkimi krokami.  Tym razem najlepsi motocykliści świata zawitają do Stanów Zjednoczonych. Rywalizacja toczyć się będzie na torze Austin. Zmagania w ramach Motocyklowych Mistrzostw Świata toczą się tam od 2013 roku.

Tor Circuit of the Americas w Austin już zatem niejednokrotnie gościł zawodników MotoGP. Najczęściej na tym obiekcie triumfował Marc Marquez. Uczynił to aż siedmiokrotnie. Trzeba przyznać więc, że z tego toru ma wręcz fenomenalne wspomnienia. Czas pokaże, kto tym razem okaże się najlepszy. W ciemno można zakładać, że walka o triumf będzie frapująca.