Bezpłatne karnety na pływalnie dla dużych rodzin

Bezpłatne karnety na pływalnie dla dużych rodzin

Od 13 października członkowie dużych lubelskich rodzin mogą odbierać bezpłatne wejściówki na szkolne pływalnie. Do skorzystania z tej oferty uprawnieni są posiadacze Kart „Rodzina Trzy Plus”. Wejściówki będą ważne do końca czerwca 2022. Liczba karnetów jest ograniczona.

Minęło już dziesięć lat od kiedy Miasto Lublin, jako pierwsze w województwie, wprowadziło Program „Rodzina Trzy Plus”, którego celem jest wspieranie rodzin, zwłaszcza tych wielodzietnych i ochrona ich dobra. Do działań na rzecz rodzin i dzieci przywiązujemy szczególną wagę i traktujemy je priorytetowo, jako szczególną inwestycję w przyszłość. Udział w Programie ułatwia mieszkańcom dostęp do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych przez partnerów Programu. Po raz dziewiąty na mieszkańców czeka możliwość bezpłatnego korzystania z pływalni w lubelskich placówkach szkolnych, do czego zachęcam – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Do otrzymania bezpłatnych wejściówek wymagane jest posiadanie ważnych Kart „Rodzina Trzy Plus”. Każda duża rodzina może ubiegać się o bezpłatny wstęp na kąpielisko wyłącznie do jednej szkoły i pobrać maksymalnie trzy karnety.

Karnety odebrać może osoba pełnoletnia będąca członkiem dużej rodziny, posiadająca ważne Karty „Rodzina Trzy Plus”. W wyjątkowych sytuacjach mogą to być wstępni/zstępni, czyli np. rodzice, dziadkowie, pełnoletnie rodzeństwo, pod warunkiem posiadania upoważnienia udzielonego na piśmie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu.

Wydawanie karnetów rozpocznie się w środę 13 października od godziny 8.00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. S. Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie) w pokoju nr 13 (parter). Nie ma możliwości zapisania się na odbiór, ani rezerwacji karnetów. Wstęp do budynku odbywa się wyłącznie z zachowaniem dystansu społecznego oraz obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej w postaci maseczek i dezynfekcji rąk.


Ciekawą ofertę na zawody pływackie przedstawiają bukmacherzy. STS Kod Promocyjny 2021- Bonus 1200zl: STSMAX 

fot. Wojciech Nazar