Zakład akumulowany – co to i jak grać kupony AKO?

Zakład akumulowany jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów zakładów bukmacherskich. Oznacza umieszczenie na kuponie zwanym AKO przynajmniej dwóch lub większej liczby zdarzeń. 

zakład akumulowany

Co to jest zakład akumulowany?

Zakład akumulowany, w skrócie AKO to kupon bukmacherski, który złożony jest przynajmniej z dwóch zakładów. Jego przeciwieństwem jest zakład pojedynczy, w skrócie SOLO, kiedy na kuponie umieszczasz wyłącznie jeden zakład.

Zakładem akumulowanym będzie więc przykładowo kupon złożony z dwóch, trzech, czterech, pięciu a nawet większej liczby zakładów bukmacherskich. Pamiętaj jedynie, że w przypadku kuponu AKO, musisz trafić wszystkie zdarzenia, żeby odebrać wygraną. Przegranie jednego zakładu dyskwalifikuje niestety cały kupon.

Pewnie spotkałeś się także z pojęciem taśmy. Tak, w potocznym języku określane są zakłady akumulowane, złożone na prawdę z wielu, na przykład kilkunastu zdarzeń. Przy okazji warto zapoznać się jak działają zakłady bez podatku.

Warto też wziąć pod uwagę, że opisywany przez nas zakład akumulowany to standardowe wydanie kuponu z kilkoma zdarzeniami. Innym rodzajem kuponu wielokrotnego może być też zakład systemowy, gdzie możesz popełnić błąd. Na przykład w systemie 3 z 4, musisz trafić przynajmniej trzy zakłady na swoim kuponie. Szerzej opisujemy to w innym poradniku na naszej stronie internetowej.

Gdzie warto wysłać zakład akumulowany?

Polecamy poniższych bukmacherów, żeby wysyłać zakłady akumulowane (AKO). Warto zarejestrować konto i skorzystać z bonusów przygotowanych dla nowych graczy.

Bukmacherzy
Bonusy
Obstaw tutaj

1.Superbet

najlepsi bukmacherzy to SUPERBET

🎁Bonus - do 3754 zł

✅Załóż konto z kodem - BETMAX

 

Obstaw tutaj

2.BetclicNajlepsze strony bukmacherskie BETCLIC

🎁Bonus - cashback do 200 zł

✅Załóż konto z kodem - BETPLMAX

 

Obstaw tutaj

3.STSSTS

🎁Bonus - do 1660 złotych
✅Załóż konto z kodem - STSMAX

OBSTAW TUTAJ

4.Fortunanajlepsi bukmacherzy to Fortuna

🎁Bonus - do 630 zł

✅Załóż konto z kodem - BETMAX

 

OBSTAW TUTAJ

5.Betfannajlepsi bukmacherzy online BETFAN

🎁Bonus - do 300 zł złotych

✅Załóż konto z kodem - BETFANMAX

 

Obstaw tutaj

Zakład AKO vs Zakład SOLO – kiedy który warto postawić?

Zasadnicza różnica pomiędzy zakładem AKO a SOLO polega na liczbie zakładów na jednym kuponie bukmacherskim. AKO to przynajmniej dwa zakłady, a SOLO, jak sama nazwa wskazuje zakład pojedynczy.

Ilość zakładów jest ściśle powiązana z wysokością wygranej. Otóż, kiedy wyślesz zakład akumulowany, kurs całkowity kuponu zostanie obliczony na podstawie iloczynu wszystkich pojedynczych zakładów. Poniżej znajdziesz przykład zakładu ako, składającego się z dwóch zdarzeń.

  • Polska – Francja – 1 po kursie 2.00, Anglia – Niemcy – 2 po kursie 2.00
  • Stawka całkowita kuponu (2.00 x 2.00) wyniesie 4.00.

W związku z tym, zakład akumulowany preferowany jest do użycia wtedy, kiedy chcesz uzyskać wysoki kurs łączny. Możesz to zrobić zestawiając ze sobą 2-3 zdarzenia o wysokim kursie, bądź kilka czy nawet kilkanaście tzw. pewniaków, gdzie kursy wahają się w okolicach 1.15-1.25. Wielu graczy gra właśnie w ten sposób. Wrzuca na kupon wiele zdarzeń, a zakład akumulowany osiąga wtedy wysoki kurs całkowity, co przy niskiej stawce, pozwala osiągnąć wysoką potencjalną wygraną.

Warto też zwrócić uwagę na to, że wielu bukmacherów proponuje dodatkowe bonusy na zakłady akumulowane. Są to oferty, które podwyższają wygrane w przypadku zakładów AKO. Np. kiedy wyślesz AKO z 5 zdarzeniami, Twoja wygrana powędruje o 10% w górę.

Skoro wiesz zakład akumulowany co to znaczy, to pomyśl nad swoimi typami i przygotuj taki kupon, próbując swojego szczęścia. Możesz aktywować w Superbet kod promocyjny, dzięki czemu zyskasz dodatkowy kapitał na obstawianie zakładów akumulowanych.