Ile zarobiła Iga Świątek? Roland Garros 2023 pula nagród

Ile zarobiła Iga Świątek? Roland Garros 2023 pula nagród
fot. Icon Sport

Większość sympatyków tenisa zastanawia się, ile zarobiła Iga Świątek na Roland Garros 2023. Pula nagród czyli zarobki Igi Świątek mogą robić wrażenie. Wiadomo też, ile zarobiła Polka w całej karierze i co najważniejsze ile wynosi pula nagród na French Open. 

Ile zarobiła Iga Świątek? Roland Garros 2023 hojnie wynagradzany

Za sam awans do półfinału Roland Garros, Iga Świątek zainkasowała 630 tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 2,8 miliona złotych. Polka wygrała z Beatriz Haddad Maią. W związku z czym na Roland Garros 2023 pula nagród dla niej wzrosła aż do 1,15 miliona euro. Tyle przewidziano bowiem dla finalistek gry pojedynczej. W przeliczeniu na złotówki mamy więc kwotę około 5,1 miliona złotych. Za zwycięstwo w Roland Garros, Iga Świątek zarobi z kolei 2,3 miliona euro, a więc zdecydowanie ponad 10 milionów złotych. Trzymamy kciuki!

Co ciekawe, w zeszłym roku Iga Świątek za wygranie Roland Garros zarobiła 2,2 miliona euro. Wiadomo także, ile zarabia Iga Świątek w swojej karierze. Jak nieoficjalnie wyliczono, jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego French Open, Polka miała zarobić za wszystkie sezony gry około 66 milionów złotych, z czego blisko 40 milionów złotych zarobiła w poprzednim roku, kiedy wygrywała French Open oraz US Open (nagroda 2,6 miliona dolarów).

Warto też sprawdzić, ile zarobiła w tym roku Iga Świątek. Zarobki to między innymi 120 tysięcy dolarów za wygranie turnieju w Sttutgarcie oraz tyle samo za zwyciętwo w Dausze. Jeżeli chodzi o wcześniejszy wielkoszlemowy turniej w tym roku, a więc Australian Open, to Iga Świątek za czwartą rundę zarobiła na nim 233 422 dolarów.

Pula nagród Roland Garros 2023 – zarobki Iga Świątek i nie tylko

Wiedząc już, ile zarabia Iga Świątek, wróćmy jeszcze na chwilę do tego, jak wygląda pula nagród Roland Garros 2023. Nagrody na tegorocznym turnieju w Paryżu to aż 49,6 miliona euro, w tym między innymi:

  • Zwycięzca Roland Garros 2023 w grze pojedynczej – 2,3 miliona euro
  • Zwycięzcy Roland Garros 2023 w grze podwójnej – 590 tysięcy euro
  • Finalista gry pojedynczej – 1,15 miliona euro
  • Półfinalista gry pojedynczej – 630 tysięcy euro
  • Ćwierćfinalista gry pojedynczej – 400 tysięcy euro

Jak zatem widzisz, ile za wygranie Roland Garros 2023 – 2,3 miliona euro zarówno dla najlepszego tenisisty, jak i tenisistki.