Roland Garros 2022: kiedy gra Iga Świątek następny mecz?

Dopiero, co Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie, broniąc tytułu sprzed roku, a już kibice z zaciekawieniem spoglądają na nadchodzący Roland Garros 2022. Iga Świątek i Hubert Hurkacz to nasze największe nadzieje na paryskich kortach. Nie może to dziwić, zwłaszcza w kontekście Igi Świątek, która w 2020 roku okazała się bezkonkurencyjna na French Open, wygrywając swojego pierwszego Wielkiego Szlema. Teraz ma za sobą serię 5 wygranych turniejów i aż 28 wygranych meczy z rzędu. Polka wskazywana jest jako faworytka Rolanda Garrosa, a Hubert Hurkacz zdaniem ekspertów ma szansę namieszać.

Kiedy zagra Iga Świątek następny mecz na Roland Garros 2022?

Paryska impreza rozpoczyna się 16 maja 2022 roku od kwalifikacji. Wystąpi w nich Katarzyna Kawa oraz Kacper Żuk. Kiedy gra Iga Świątek? Następny mecz Polki będzie miał miejsce w pierwszej rundzie Roland Garros 2022, a więc 22 maja 2022 roku. Z kim zaga Iga Świątek w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa?

Roland Garros 2022 Iga Świątek

Nie znamy jeszcze przeciwniczki ani też turniejowej drabinki. Czekamy na pierwsze wyniki kwalifikacji, a wówczas organizatorzy opublikują stosowny terminarz, dzięki czemu będziemy mogli napisać o potencjalnych rywalkach Igi Świątek.

Zobacz także, kiedy gra Hurkacz.

5 2 votes
Article Rating