Roland Garros 2022: kto nie zagra? Wielcy nieobecni zawodnicy

Wiemy, kto nie zagra na Roland Garros 2022. Lista nieobecnych powiększyła się o kolejne dwa nazwiska.

Kto nie zagra na Roland Garros 2022? Nieobecni zawodnicy

Paryska impreza to jeden z kuliminacyjnych punktów tenisowego sezonu. Wygranie Wielkiego Szlema na mączce to marzenie każdego tenisisty. Niestety, niektórym plany komplikują kontuzje. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na Roland Garros 2022 nie zagrają Mateo Berrettini oraz Andy Murray. To kolejni nieobecni rozpoczynającego się 22 maja turnieju. Kto nie zagra na Roland Garros 2022 oprócz nich?

roland garros 2022 kto nie zagra

W zeszłym roku Mateo Berrettini osiągnął finał Wimbledonu, teraz z Roland Garros 2022 wycofał się, bowiem wciąż nie doszedł do pełni sił po operacji ręki. Włoch nie chce ryzykować odnowienia się urazu. Na Roland Garros 2022 nie zagra także Andy Murray, który już wcześniej zapowiadał, że w tym roku daje sobie spokój z ceglaną nawierzchnią. Co prawda, wielu liczyło, że Murray zagra na French Open po tym, jak niespodziewanie wziął udział w turnieju na mączce w Madrycie. Teraz jednak potwierdził, że w Paryżu będzie nieobecny.

Na tegorocznym Rolandzie Garrosie nie zagrają także inni wielcy, którzy na Wielkim Szlemie byli już w finałach, czy je wygrywali. Lista nieobecnych to także takie nazwiska, jak Roger Federer, Kei Nishikori oraz Milos Raonić.

Żaden z wymienionej piątki nie był uważany za faworyta Rolanda Garrosa, ale każdy z nich to wielkie nazwisko i będzie ich brakować na zbliżającym się wielkimi krokami French Open.

Przeczytaj także: koszmar Francuza, nie zagra na French Open.