Roland Garros 2023. Maja Chwalińska idzie niczym burza!

Maja Chwalińska
Icon Sport

Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy kwalifikacji Roland Garros 2023. Polka odniosła bardzo pewne, a co najważniejsze przekonywujące zwycięstwo. Teraz jednak skala trudności rośnie.

Maja Chwalińska w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2023

To był wyjątkowo udany poranek dla Mai Chwalińskiej. Polka nie była faworytką meczu kwalifikacyjnego przeciwko Lucrezi Stefanini. Dość powiedzieć, że Włoszka klasyfikowana jest o ponad dwieście pozycji wyżej w rankingu od Polki. Dodatkowo jest bardziej doświadczoną tenisistką. Nie pomogło jej ani jedno ani drugie, bowiem Maja Chwalińska potrzebowała 1 godziny i 18 minut, żeby się z nią rozprawić. Polka wygrała 6:2, 6:1 i pewnie zameldowała się w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2023.

Kiedy gra Maja Chwalińska następny mecz? Polka w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2023 zagra już 24 maja. Jej rywalką będzie Maria Timofeeva. Rosjanka w pierwszej rundzie pokonała swoją rodaczkę, Marinę Mielnikową 6:2, 6:1. Było to równie szybkie zwycięstwo, co Chwalińskiej, a więc zapowiada nam się ciekawa konfrontacja o finał kwalifikacji Roland Garros 2023. Timofeeva ma 19 lat i jest klasyfikowana na 208. miejscu rankingu WTA. Maja Chwalinska zajmuje w tym zestawieniu 345. lokatę.

Mecz Chwalińskiej z Timofeevą możesz obejrzeć za darmo w Betclic po rejestracji konta.

Oglądaj tutaj